کاپیتان کهنه‌کار تیم رم از آمادگی خود برای بازگشت به آتزوری خبر داد اما آن را مشروط به محقق شدن […]

کاپیتان کهنه‌کار تیم رم از آمادگی خود برای بازگشت به آتزوری خبر داد اما آن را مشروط به محقق شدن یک چیز دانست.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرانچسکو توتی گفت در صورت فراخوانده شدن از سوی چزاره پراندلی، سرمربی تیم ملی ایتالیا برای همراهی آتزوری در جام جهانی ۲۰۱۴ به تیم ملی کشورش بازخواهد گشت البته اگر وضعیت جسمانی‌اش به وی اجازه این کار را بدهد.

 

فرانچسکو توتی پس از رهایی از بند مصدومیت دوباره روند اوج‌گیری را از سر گرفته است و با گلزنی‌ در بازی اخیر رم برابر اودینزه نشان داد هنوز چیزهایی برای عرضه به تیم ملی ایتالیا دارد و حتی ممکن است نامش در فهرست ۲۳ نفره آتزوری جهت سفر به برزیل قرار بگیرد.

 

توتی در این خصوص به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: باعث افتخارم خواهد بود اگر پراندلی مرا دعوت کند. از این اتفاق خوشحال خواهم شد، چون برای من فرصت بازی در جام جهانی که در برزیل برگزار شود دیگر دست نخواهد داد اما همانطور که همیشه گفته‌ام باید ببینم که شرایط جسمانی‌ام این اجازه را به من می‌دهد یا خیر. این مهمترین شرط برای حضورم در تیم ملی است.

 

وی افزود: امیدوارم که تیم ملی ایتالیا بتواند تا فینال رقابت‌ها بالا برود. به نظر من این تیم پتانسیل فینالیست شدن را دارد. تیم ملی بازیکنان با کیفیتی دارد  که حضورشان شانس ایتالیا را برای حضور در مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها بیشتر کرده است و امیدوارم که این اتفاق رخ دهد.

 

هافبک ۳۷ ساله رم درباره بازیکنانی که چزاره پراندلی می‌تواند برای حضور در جام جهانی به اردوی تیم ملی ایتالیا فرا بخواند، تصریح کرد: اگرمن سرمربی تیم ملی ایتالیا بودم ماتیا دسترو و فلورنزی (۲ بازیکن تیم رم) را دعوت می‌کردم، چون آنها به افزایش سطح کیفی گروه کمک می‌کنند و می‌‌توانند تاثیرگذار باشند. به نظر این ۲ بازیکن باید به تیم ملی دعوت شوند هرچند من آن کسی نیستم که تصمیم می‌گیرد کدام بازیکنان باید در تیم ملی حضور داشته باشند.

 

توتی در ادامه درباره جایگاه رم در جدول رده‌بندی سری A‌ و رقابتش با یوونتوس و ناپولی برای کسب اسکودتو،‌ خاطرنشان کرد: ما به هر شیوه ممکن تلاش می‌کنیم که سهمیه صعود مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده را به دست آوریم. در حال حاضر برتری خفیفی نسبت به ناپولی داریم ضمن اینکه یک بازی معوقه هم باید انجام دهیم. به نظر من رم می‌تواند به این هدف دست پیدا کند، چرا که آمار نشان می‌دهند ما در این فصل قوی‌تر از ناپولی کار کرده‌ایم.

 

رم در حال حاضر با یک بازی کمتر و ۳ امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی در رده دوم جدول سری A قرار دارد.