وقتی سوت پایان دیدار ملوان-استقلال با آن نتیجه به یادماندنی به صدا در آمد یکی از هواداران که خوشحالی و […]

وقتی سوت پایان دیدار ملوان-استقلال با آن نتیجه به یادماندنی به صدا در آمد یکی از هواداران که خوشحالی و شعف از او میبارید با لبخند گفت « عیدمون ساخته شد . تا سیزده دیگه غمی ندارم » و چه ساده دل بود آن هوادار خوشحال که فکر میکرد اوضاع بر وفق مراد ما پیش خواهد رفت .

 

این روزها که ابر سیاه بی سامانی ملوان آسمان دلهایمان را فرا گرفته همیشه به یاد حرف آن هوادار میافتم و با خود میگویم وقتی شهری را میتوان اینچنین خوشحال نمود چرا باید اوضاع این تیم ، این شهر و این مردم صبور اینچنین پیش رود که برای چیزی که استحقاقش را دارد اینقدر عذاب بکشد ؟ کمتر از ۱۰ ساعت دیگر سال نو خواهد شد اما هیچ هوادار ملوانی را پیدا نمیکنید که احساس خوشی کرده و به روزهای بعد با امید و آرزو نگاه کند . تیمی که تکلیف مالکیت آن مشخص نیست ، مالکی که از هدایت ملوان انصراف داده است ، وعده هایی که محقق نشده اند ، قراردادی که سهل انگارانه تنظیم شده است ، بازیکنانی که به تنگ آمده اند و هزاران دلیل دیگر باعث بروز چنین وضعیتی شده که مطمئناً میشد با مدیریت صحیح از بروز آنها جلوگیری بعمل آورد اما جایی که میبایست دقت زیادی مبذول میداشتیم مسامحه کردیم تا کار بدینجا بکشد که تیم ملوان برای اولین در تاریخ ۵ روز در اعتصاب بسر برده و تمرینات آن متوقف شود اتفاقی که مطمئناً اثرات و ضرر آن را در آینده خواهیم دید .هم برای تیمی که در ایجاد نتایج درخشان این فصل با کمترین قصور و بالاترین بازدهی توانسته است ملوان را به جایگاه کنونی برساند .

 

به هر حال قصد نداریم با یادآوری حواشی ریز و درشت این چند روز ملوان کام تلخ هوادار را در این واپسین روزهای سال ۹۲ تلخ تر کنیم اما بعنوان بخش کوچکی از جامعه بزرگ هواداری ملوان که نسبت به آینده بیمناک است نگرانی خود را از این بابت اظهار داشته و عرض مینماییم که ادامه این روند مسلماً شرایط را بدتر و بدتر خواهد کرد . حق هر هوادار و هر سایتی است که در چنین شرایطی برای صلاح تیم نقد منصفانه داشته باشد چرا که تجربه چند دهه هواداری به ما آموخته است که اوضاع کنونی و نابسامانی و حواشی ایجاد شده آبستن روزهای بدتری برای ملوان خواهد بود . امیدوارم این روزهای بد با درایت و تعمق بیشتری مدیریت شده و تکلیف ملوان هر چه سریعتر روشن شود تا حداقل بازیکنان این تیم از این بلاتکلیفی خارج شده و با عزمی جزم به کار خود ادامه دهند . این لیگ که میتواند با خاطره ای خوش برای ملوانیان به پایان برسد ( و البته فعلاً کمتر کسی به این پایان امیدوارکننده ایمان دارد ) هنوز سه بازی تا اتمام فاصله دارد و برای حضوری آبرومند و البته قدرتمند در این سه بازی میبایست هر چه زودتر شرایط ملوان به حالت عادی بازگردد . امیدوارم این بازگشت به شرایط عادی توسط مدیران شهری و مدیران ملوان هر چه زودتر محقق شود تا این دل نگرانی گسترده به اتمام رسیده و دوباره خورشید امید بر آسمان دلهای ملوانیان گسترانیده شود .

 

در پایان برای همه ایرانیان دوست داشتنی بالاخص هواداران بزرگ تیم ریشه دار ملوان سالی پر از تلاش ، موفقیت و کامیابی آرزو کرده و امیدواریم در سال ۹۳ شاهد بلند پروازی هر چه بیشتر قوهای سپید و پرغرور انزلی باشیم . به امید آن روز ….

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)