در ادامه رقابت های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های منچستریونایتد انگلیس و بروسیا دورتموند آلمان با […]

در ادامه رقابت های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم های منچستریونایتد انگلیس و بروسیا دورتموند آلمان با برتری در مجموع دو دیداربا رقیبان خود از یونان و روسیه، به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا، منچستریونایتد چهارشنبه شب در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی در ورزشگاه اولترافورد با درخشش ˈروبین فان پرسیˈ، المپیاکو یونان را سه بر صفر شکست داد تا با وجود شکست ۲ به صفر در بازی رفت، در مجموع به برتری سه بر دو برسد. فان پرسی در دقایق ۲۵(پنالتی)، ۴۵ و ۵۲ گل های منچستر را به ثمر رساند.

 

بروسیا دورتموند آلمان نیز هر چند در بازی برگشت در برابر زنیت سن پترزبورگ با نتیجه دو بر یک شکست خورد اما با توجه به پیروزی چهار بر دو در بازی رفت، در مجموع با نتیجه پنج بر چهار به پیروزی رسید و به جمع هفت تیم دیگر مرحله یک چهارم نهایی پیوست.

 

گل های زنیت را هالک مهاجم برزیلی در دقیقه ۱۶ و ˈسالومون روندونˈ در دقیقه ۷۳ به ثمر رساندند. ˈسباستین کلˈ در دقیقه ۳۸ گل دورتموند را به ثمر رساند.

 

پیش از این نیز سه تیم اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید به همراه چلسی انگلیس، بایرن مونیخ آلمان و پاری سن ژرمن فرانسه به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده بودند.

 

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی روز جمعه انجام می شود.