شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند شرایط داماش بحرانی است و این تیم از لحاظ مشکلات مالی و مدیریتی به بن‌بست خورده […]

شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند شرایط داماش بحرانی است و این تیم از لحاظ مشکلات مالی و مدیریتی به بن‌بست خورده و نه پول دارد و نه مدیری که بخواهد مدیریت کند تا لیگ به پایان برسد.

مدیرعامل نیامد، بازیکنان رفتند!

شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند شرایط داماش بحرانی است و این تیم از لحاظ مشکلات مالی و مدیریتی به بن‌بست خورده و نه پول دارد و نه مدیری که بخواهد مدیریت کند تا لیگ به پایان برسد. اما ملوان با اینکه هم مالک دارد و هم تا حدودی زیر نظر دولت (نیروی دریایی) اداره می‌شود مشکلاتش آنقدر زیاد است که بازیکنانش سه روز اعتصاب می‌کنند و آب از آب هم تکان نمی‌خورد! در حال حاضر ۷۰ درصد سهام این تیم متعلق به سیروس محجوب است که به حرف از باشگاه کناره‌گیری کرده ولی از لحاظ قانونی هنوز مالک محسوب می‌شود و باید برای جدایی‌اش سلسله مراتب اداری طی شود. سی درصد دیگر نیز به نیروی دریایی تعلق دارد که چند سالی است با همین سی درصد به عنوان مالک اصلی تیمداری می‌کند چون هزینه با کسانی است که در این چند سال آمده‌اند و رفته‌اند ولی نیروی دریایی کماکان مالک باقی مانده است.

منطقه آزادی که می‌توانست ملوان را آزاد کند

حدود پنج سال پیش بود که منطقه آزاد انزلی بدون اینکه بخواهد درصدی از مالکیت ملوان را در اختیار بگیرد به مدت سه سال مدیریت باشگاه را بر عهده گرفت و گفته می‌شود که نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان نیز برای این تیم هزینه کرد. البته همان سال جلسه‌ای گذاشته شد تا ملوان به طور کامل به این ارگان واگذار شود اما نیروی دریایی موافقت نکرد و منطقه آزاد انزلی نیز وقتی دید در سه سال نزدیک به ۱۲ میلیارد هزینه کرده و چیزی دستگیرش نشده و همه چیز به نام نیروی دریایی تمام شده برای اینکه دیگر هزینه‌های اضافی نکند به راحتی کنار رفت. اگر همان سال قبول می‌شد باشگاه کاملا واگذار شود ملوان در عرض کمتر از یک سال دوبار انتقال داده نمی‌شد و این همه رفت و آمد نیز نداشت. در انزلی نیز هستند کسانی که بخواهند تیمداری کنند ولی مشکل همان درصدهاست…

اعتصاب بی‌سابقه

اعتصاب پنج روزه در تاریخ باشگاه ملوان بی‌سابقه بوده و شاید خیلی‌ها باورشان نشود که بازیکنان در این چند روز دست به اعتصاب زده‌اند و تن به تمرین ندادند. تیم ملوان به دو دسته تقسیم شده است. عده‌ای مثل زارع، فشنگچی، رافخایی، زنیدپور و ‌یوسفی که تا حدودی در این چند سال اخیر پول جمع کرده‌اند و در یک سو عده‌ای دیگر مثل آهی، کوروشی، معبودی، رحمانی، دغاغله، صادقی و شیری که به پول شب عیدشان محتاج هستند و اعتقاد دارند در روزهایی که یک ریال به آنها داده نمی‌شود تمرین کردن بی‌فایده است، در طرفی دیگر. در چند روز اخیر بازیکنانی نظیر زارع و رافخایی خیلی تلاش کرده‌اند گروه دوم را قانع کنند تا دست از اعتصاب برداشته و به تمرینات بازگردند اما آنها گفته‌اند «شماها به اندازه کافی پول جمع کرد‌ه‌اید و نباید توقعی از ما داشته باشید. مردم را نیز مقابل ماها قرار ندهید چون شاید خیلی‌ها نمی‌دانند ما جوانها پول توجیبی هم نداریم.»

معمایی: حرفی برای گفتن ندارم

روز گذشته قرار بود مسعود معمایی مدیرعامل باشگاه سر تمرین حاضر شده و در مورد مشکلات صحبت کند. جالب آنکه بازیکنان به همراه سرمربی به ورزشگاه حسن رود رفتند و نیم ساعتی نیز معطل شدند اما خبری از مدیرعامل نشد! آنها با معمایی تماس گرفتند تا ببینند چرا سر تمرین حاضر نشده و تکلیف‌شان چیست که مدیرعامل هم در جواب آنها گفته«من حرفی ندارم که بیایم دوست داشتید تمرین کنید نداشتید هم تمرین نکنید» بازیکنان نیز ساکهایشان را برداشتند و یکی یکی ورزشگاه را ترک کردند! جالب‌تر اینجاست که دراگان اسکوچیچ مدتی در ورزشگاه ماند تا شاید بازیکنانش پشیمان شده و به تمرینات برگردند که خبری از آنها نشد! این وسط سیروس محجوب نیز به قول قدیمی‌ها «مهرم حلال جانم آزاد» گفته و رفته تا خودش را از مشکلات خلاص کند. حال چه کسی این ملوان را تحویل خواهد گرفت معلوم نیست…

 

منبع : نود . نت