به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی  برنامه ورزش از نگاه دو شب گذشته با حضور حسین فرکی سرمربی […]

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی  برنامه ورزش از نگاه دو شب گذشته با حضور حسین فرکی سرمربی تیم فولاد خوزستان، دراگان اسکوچیچ سرمربی ملوان انزلی و رضا خسروی سردبیر ورزشی خبرگزاری مهر با محوریت چگونگی آمادگی تیم ملی فوتبال برای حضوری بهتر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به روی آنتن رفت که در این گزارش نظرات دراگان اسکوچیچ سرمربی ملوان را می خوانید.

 

 

 

اسکوچیچ سرمربی ملوان در خصوص اینکه بهتر است یک تیم ستاره داشته باشد یا خیر، اظهار داشت: من ترجیح می‌دهم یک تیم یکدست داشته باشم اما گاهی ستاره‌ها هم می‌توانند نتیجه را تغییر دهند. شاید یک ستاره نتواند کاری کند و ما برای تیم یکدست باید همه چیز را با هم داشت. در تیم ملوان زارع و رافخایی ستاره هستند. معتقدم سوپر استار باید در چارچوب تیم کار کنند.

 

سرمربی تیم ملوان در ادامه این بحث که فوتبال ایران بیشتر به سمت نتیجه‌گرایی رفته یا برنامه‌ریزی، عنوان کرد: باشگاه‌ها باید برنامه بهتری داشته باشند و به دنبال برنامه بلند مدت بروند. مردم ایران واقعا فوتبال را دوست دارند و از دیدن آن لذت می‌برند. به نظر من ستاره داشتن مهم است. بچه‌ها با دیدن ستاره‌ها است که فوتبالیست می‌شوند. حضور در جام جهانی واقعا موفقیت بزرگی است و خیلی کشورهای صاحب‌نام نتوانستند صعود کنند و باید فوتبال ایران بابت این قضیه خوشحال باشند.

 

وی ادامه داد: اکثر مدیران و هواداران در فوتبال ایران دنبال نتیجه‌گیری هستند در حالی که برای نتیجه‌گیری همیشگی راه طولانی در پیش است. در بارسلونا سال‌ها روی یک بازیکن سرمایه‌گذاری می‌شود و آنها همیشه این چارچوب را رعایت کردند و نتیجه باعث نشده که فلسفه کارشان را تغییر دهند. مهمترین مسئله صبور بودن است. می‌توانند به قراردادهای یک ساله اشاره کنند. شاید در همه جای دنیا چنین اتفاقی بیفتد. اما وقتی بازیکنی توانایی زیادی دارد چرا قرارداد ۴-۵ ساله با آن بازیکن نبندند. این مربی است که باید چنین بازیکنانی را تشخیص دهد و به باشگاه بگوید.

 

اسکوچیچ هم در خصوص تیم ملی آرژانتین که با ایران در جام جهانی هم‌گروه است و همچنین میزان دوندگی بازیکنان ایران نسبت به بازیکنان اروپایی اظهار داشت: آرژانتین تیم فوق العاده خطرناکی است. آنها برای رسیدن به جام جهانی ۳۵ گل زده‌اند البته من می‌دانم مشکل سرمربی این تیم با توجه داشتن این همه ستاره و بازیکن خوب، بالانس کردن است.

 

وی ادامه داد: من معتقدم میانگین دوندگی چیزی را نشان نمی‌دهد و مهم کیفیت دویدن است. دویدن بدون فکر فایده‌ای ندارد. اگر بازیکنان در اروپا بهتر از ایرانی‌ها می‌دوند طبیعی است. چون نحوه آمادگی جسمانی آنها با ایرانی‌ها فرق می‌کند. من معتقدم که بدنسازی باید در کنار فوتبال باشد. اما در ایران ابتدا بدنسازی می‌شود و سپس فوتبال بازی می‌کنند.

 

اسکوچیج همچنین نظر خود را در مورد بوسنی دیگر حریف ایران در جام جهانی گفت:  آنها همان تیم کلاسیک یوگسلاوی سابق هستند در حمله فوق‌العاده‌اند اما در عوض در کنار همه بازیکنان خوبی که دارند، بازیکنانی دارند که در لیگ دسته دو حضور دارند و این تیم بالانس ندارد. با این حال باید بگویم بوسنی تیم راحتی نیست اما ایران می‌تواند مقابل این تیم بازی خوبی انجام دهد.

 

برگرفته از خبرگزاری فارس