تیم ملوان علاوه برعنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر، به فینال جام حذفی هم صعود کرده است.       […]

تیم ملوان علاوه برعنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر، به فینال جام حذفی هم صعود کرده است.

 

 

 

 

به گزارش خزراسپورت، لیگ برتر فوتبال بانوان کشور در فصل ۹۲-۹۳ با قهرمانی زودهنگام تیم شهرداری بم خاتمه یافت و بانوان ملوان بندرانزلی به مقام نایب قهرمانی رسدند.


این فصل که ششمین دوره این مسابقات بود با شرکت دوازده تیم از تاریخ ۱۴/۶/۹۲ الی ۱۸/۱۲/۹۲ برگزار شده بود در پایان تیم شهرداری بم با ۶۱ امتیاز، ملوان بندر انزلی ۴۷ و آینده سازان میهن اصفهان با ۴۶ امتیاز عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.


تیم بانوان ملوان که از یک هفته پیش از پایان مسابقات عنوان نایب قهرمانی اش مسجل شده بود و از طرف دیگر به دلیل فاصله زیاد با تیم شهرداری بم امیدی برای کسب عنوان قهرمانی نداشت در آخرین هفته این رقابت ها از سفر به بم خودداری نمود تا این مسابقه سه بر صفر به سود تیم قهرمان اعلام شود.


در این دوره از مسابقات سارا قمی مهاجم تیم بانوان ملوان با ۳۵ گل زده عنوان بهترین گلزن مسابقات را به خود اختصاص داد. سارا قمی سال گذشته هم به عنوان بهترین گلزن مسابقات لیگ برتر بانوان انتخاب شده بود. به این ترتیب و با توجه به آقای گلی سید جلال رافخایی در فصل گذشته، باید ملوان را صاحب یک رکورد تازه در فوتبال ایران بدانیم که هم عنوان آقای گلی وهم عنوان خانم گلی فوتبال ایران را در دست دارد.


سرمربیگری تیم ملوان در این مسابقات برعهده مریم ایراندوست بود که وی علاوه بر مربیگری در ملوان سرمربیگری تیم ملی بانوان ایران را هم برعهده دارد که البته چند روز پیش از مقامش استعفا داده است. ایراندوست که دختر نصرت ایراندوست پیشکسوت و سرمربی سابق ملوان است، به عنوان بازیکن هم برای تیم شهرش در لیگ امسال به میدان می رفت.


بهترین نتیجه تیم ملوان در این مسابقات برابر تیم نگاردژ شیراز بدست آمد که بانوان انزلی چی موفق شدند با نتیجه خارق العاده چهارده بر یک حریف خود را در هم بکوبند. تیم بانوان ملوان امسال به فینال جام حذفی بانوان کشور هم رسیده است و باید روز بیست و دوم اسفند ماه در استادیوم خانگی خود برابر تیم پالایش گاز ایلام به میدان برود.


لازم به ذکر است، تیم سیستان و بلوچستان با توجه به رای کمیته انضباطی در پایان دور رفت از جدول مسابقات حذف و به لیگ دسته اول سقوط کرد. همچنین تیم نگار دژ شیراز نیز با توجه به رده بندی در جدول امتیاز نیز به لیگ دسته اول فصل ۹۲-۹۳ سقوط کرد.

 

منبع : خزر اسپورت