شهردار انزلی می‌گوید در بدو ورود محجوب به این شهر رقم بدهی ملوان پنج میلیارد و دویست میلیون تومان اعلام […]

شهردار انزلی می‌گوید در بدو ورود محجوب به این شهر رقم بدهی ملوان پنج میلیارد و دویست میلیون تومان اعلام شد و این درحالی بود که میزان بدهی این تیم یازده میلیارد است.

 

 

 

رضا پورشعبان شهردار بندرانزلی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به انصراف سیروس محجوب از مالکیت باشگاه ملوان گفت: از زمان تصدی پست شهرداری در بندرانزلی تلاش زیادی برای ورود سرمایه‌گذاران به این شهر کرده‌ام، اما متاسفانه همواره با سنگ‌اندازی به در بسته خورده‌ام. از ابتدای ورود سیروس محجوب در جریان کارها بودم، با هزار مشکل بستر را برای ورود محجوب به شهر انزلی فراهم کردیم، در حالی که همزمان تلاش‌هایی برای جلوگیری از این انتقال و کسب اطلاع از جزئیات آن صورت می‌گرفت، شرایطی را فراهم ساختیم که وی برای در اختیار گرفتن سهام باشگاه ملوان پا پیش گذاشت.

 

او افزود: در ابتدای ورود محجوب بدهی باشگاه پنج میلیارد و دویست میلیون تومان اعلام شد که دو میلیارد از این بدهی‌ها مربوط به سازمان منطقه آزاد انزلی بود، اما اکنون حدود ۱۱ میلیارد بدهی روی دست باشگاه مانده است و متاسفانه برخورد مناسبی نیز با وی صورت نگرفته است. این درحالی است که زمانی که او به باشگاه ملوان پیوست قبل از هرگونه تغییر در عوامل و سمت‌ها و در زمان فعالیت مدیرعامل پیشین باشگاه روند نزولی ملوان پس از نتایج درخشانش آغاز شده بود و نه تنها جام حذفی را با شکست از استقلال از دست دادیم بلکه در لیگ نیز با دو باخت به تیم‌های پرسپولیس و راه آهن وضعیت نا مناسبی ایجاد شده بود. حتی قبل از بازی با استقلال اهواز فقط مبلغ ناچیزی در حساب باشگاه موجود بود که حتی هزینه حمل و نقل تیم با اتوبوس را نیز پوشش نمی‌داد. اینها در حالی بود که جناب آقای درودگر وقتی از ملوان می‌رفت با اعلام آنکه تیم را در رتبه هفتم جدول تحویل داده‌ام و می‌روم از تیم کناره گیری کردند.

 

شهردار انزلی ادامه داد: خوشبختانه ثابت قدمی و تزریق روحیه به تیم توسط محجوب نه تنها موجب تکرار نتایج درخشان ملوان شد بلکه استقلالی که ملوان را از رسیدن به جام حذفی دور کرد نیز با شکستی سنگین روبرو شد، اما متاسفانه هم اکنون شاهد جو سازی رسانه‌ای و انواع و اقسام توهین‌ها به فردی هستیم که حداقل برای مدت کوتاهی هم که شده ناجی ملوان بود و مطمئنا اگر همراهی و همدلی هواداران را شاهد بود، قید حمایت از این باشگاه را حتی با وجود اختلافات مالی پیش آمده نمی‌زد.

 

او اضافه کرد: من به عنوان هوادار چهل ساله ملوان و فرد کوچکی از خانواده بزرگ ملوان که خود عمری را روی همین سکوهای سیمانی سپری کرده‌ام. اقدامات اخیر عواقب خوشایندی را برای آینده ملوان همراه نخواهد داشت و مطمئنا در ادامه مسیر و با چشم اندازی که از جو حاکم به تیم توسط برخی افراد مطرح شده، راه برای ورود سرمایه گذاران آتی نیز بسته خواهد شد. بدون شک آنچه می‌ماند اسامی نیستند. همه می‌آیند و می‌روند و مهم آن است که این تنها ملوان است که می‌ماند، اما ما به عنوان هواداران ملوان نباید فراموش کنیم که نوع برخورد ما تاثیر بسزایی در آینده تیم خواهد داشت.

 

پورشعبان در ادامه با اشاره به اینکه در تلاش است تا محجوب را از تصمیمش منصرف کند، بیان کرد: با رفتن محجوب شرایط سختی برای ملوان به وجود می آید و در تلاشیم تا او را در ملوان حفظ کنیم. سیروس محجوب مطمئنا وعده‌هایش را عملی خواهد کرد و این موضوع بدون شک نیازمند زمان است و نمی‌شود مالکی برای باشگاه بیابیم که یک شبه همه مشکلات نیم قرن اخیر ملوان را مرتفع سازد.

 

او با انتقاد از شرایط نامناسب حاکم در فضای مجازی گفت: متاسفانه عده کمی در فضای مجازی با توهین به محجوب می‌خواهند او را دلسرد کنند که باید بگویم آنها هوادار ملوان نیستند، زیرا انزلی‌چی واقعی، هرگز توهین نمی‌کند و شهروندان انزلی افرادی تحصیل‌کرده و با فرهنگ هستند. طی این مدت سرمایه گذاران زیادی را به انزلی آورده‌ام اما عده‌ای با در خطر دیدن منافع شخصی خود سرمایه گذاران را به هر طریق فراری می‌دهند. محجوب هم یکی از این افراد است که به گونه‌ای دیگر توسط عده‌ای به خاطر منافع شخصی و گروهی قربانی می‌شود و تلاش زیادی برای دلسرد کردن وی تا کنون صورت گرفته است که متاسفانه موفق نیز بوده‌اند.

 

شهردار انزلی در پایان گفت: اگر انصراف محجوب از مالکیت باشگاه ملوان را ریشه‌یابی کنیم به نام افرادی می رسیم که منافع شخصی آنها به خطر افتاده است.