در حالی که زمستان خاطره انگیز ۹۲ در انزلی آخرین نفس های حیاتش را می کشد و عطر و بویِ […]

در حالی که زمستان خاطره انگیز ۹۲ در انزلی آخرین نفس های حیاتش را می کشد و عطر و بویِ بهاری دیگر در فضای شهر دمیده است، در روزهای آینده استادیوم پیر شهر میزبان ضیافتی طلایی ست.


 

در آخرین جمعه ی سال ۹۲ تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در مرحله ی فینال رقابت های جام حذفی باشگاه های ایران به مصاف تیم شگفتی ساز پالایش گاز ایلام خواهد رفت و در صورت پیروزی در این بازی برگ زرین دیگری به دفتر تاریخ پرافتخار این تیم و باشگاه اضافه خواهد کرد.

 

دختران ملوان که چند روز پیش جشن غریبانه ی نایب قهرمانی خود در چهارچوب رقابت های لیگ برتر را در حضور اندک هواداران برگزار کردند بدون شک منتظر یک دلجویی همه جانبه از سوی مسئولان و هواداران هستند.

 

بانوان انزلیچی هم که پیش تر با ثبت رکوردی درخشان در زمینه ی حمایت از یک تیم فوتبال زنان در ایران نام خود را در طومار افتخارات ورزشی و غیر ورزشی این شهر ثبت کرده و نشان داده اند همان طور که انزلی در موارد مهم زیادی جزء پیشتازان و اولین های ایران بوده ، در مساله ی ظریف و در عین حال مهم حضور بانوان در استادیوم ها نیز گوی رقابت را از همنوعان خود در کشور ربوده است.

 

اما در سال ۹۲ زنان ورزش دوست انزلی به دلایل متعددی از جمله ظلم هایی که مسئولان کشور و استان در حق ملوان و انزلی روا داشتند و با وضع قوانین ناعادلانه مانع اطلاع رسانی صحیح و آسایش خاطر هواداران در فضای استادیوم شدند، سکوهای سن سیروس را خالی گذاشتند و آغوش گرم و پر مهر خود را از دختران ملوان دریغ کردند.

 

روز جمعه فرصت مناسبی برای جبران کوتاهی ها و کم لطفی هایی که در طول این سال خواسته یا ناخواسته در حق بانوان ملوان صورت گرفت و همچنین تشکر و قدرانی از تلاش بی منت عوامل این تیم است.

 

از طرف دیگر می توانیم از فرصت خوبی که حساسیت این دیدار برای جلب توجه مسئولان رده بالای کشوری فراهم شده است به نفع خودمان استفاده کنیم و فرهنگ و ظرفیت بالای خود را ثابت کنیم و به رخ همگان بکشیم.

 

نشان دهیم که ما زیر بار بی عدالتی ها نخواهیم رفت و با حفظ تمامی قوانین و شئونات صرفا جهت حمایت از قهرمانان شهرمان سکوها را سپیدپوش می کنیم و با فتح قله ی افتخار دیگری ، پرچم سپید ملوان و انزلی را بالاتر از هر رنگ و شهر دیگری به اهتزاز در خواهیم آورد.

 

وعده ی دیدار ما : جمعه ۲۳ اسفند ۹۲ ، ساعت ۱۴ ، استادیوم تختی انزلی

به امید قهرمانی …

 

 

مژده شجری کهن

منبع: ملوان کلاب.نت (MalavanClub.Net)