مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به همراه مهاجم اماراتی عنوان بهترین گلزن رقابتهای مقدماتی جام ملت‌های آسیا را به خود […]

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به همراه مهاجم اماراتی عنوان بهترین گلزن رقابتهای مقدماتی جام ملت‌های آسیا را به خود اختصاص داد.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پس از پایان مرحله مقدماتی رقابتهای جام ملت‌های آسیا در گروه‌های چندگانه، رضا قوچان‌نژاد مهاجم تیم ملی ایران بازدن ۵ گل در شش بازی تیم ملی به همراه مهاجم تیم ملی امارات بهترین گلزنان مرحله مقدماتی رقابتها لقب گرفتند. پس از این دو بازیکن که به صورت مشترک بهترین گلزن شدند، جواد نکونام  به همراه خلفان ابراهیم از قطر و یونس محمود از عراق هر کدام با ۴ گل در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

بازیکن دو گله ایران، اشکان دژاگه است و دیگر بازیکنانی که یک گل برای ایران به ثمر رسانده‌اند، کریم انصاری‌فرد، سیدجلال حسینی، علیرضا جهانبخش، یعقوب کریمی، امیرحسین صادقی و مسعود شجاعی هستند. یکی از ۱۸ کل ایران را حسین فادل از کشور کویت به عنوان گل به خودی وارد دروازه کویت کرده است.

 

ایران و امارات با ۱۸ گل زده بهترین خط حمله را در این رقابتها داشته‌اند و عمان و بحرین هم با یک گل خورده دارای بهترین خط دفاع رقابتهای مرحله مقدماتی بوده‌اند.