سایت ملوان کلاب که به علت حمله ی شدید سایبری به مدت ۴۵ ساعت از دسترس خارج شده بود دوباره […]

سایت ملوان کلاب که به علت حمله ی شدید سایبری به مدت ۴۵ ساعت از دسترس خارج شده بود دوباره فعالیت خود را از سر گرفت .

 

غروب دوشنبه سایت “ملوان کلاب” مورد حملات شدید سایبری از طرف گروهی نامشخص قرار گرفت که موجب شد سایت از دسترس خارج شود ، اما در نهایت به کمک بخش فنی سایت مهدی شاهین و دیگر دوستانی که سایت را برای گذر از این حمله یاری کردند ، پس ۴۵ ساعت مجددا سایت در دسترس مخاطبان محترم قرار گرفت .

 

حمله ی هکرها به سایت از طریق “دی داس” بوده است و اگر سرور قوی تری از “ملوان کلاب” پشتیبانی می کرد هرگز چنین اتفاقی نمی افتاد اما به هر حال سایتی که به طور مستقل اداره می شود و کمکهای خیلی ها را نمی پذیرد به دلایل خاص ، چنین مشکلاتی نیز برایش اجتناب ناپذیر است . البته این توجیهی برای کم کاری ما در این بخش نیست و بی شک سعی میکنیم در آینده امنیت سایت را بیش از پیش تامین نماییم تا دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم .

 

متاسفانه در شبکه های اجتماعی برخی دوستان کم لطفی کردند و بعضا عنوان کردند که پایین آمدن سایت “ملوان کلاب” مصلحتی بوده ! هیچ گاه دوست نداریم در مورد این تهمت ها پاسخی دهیم زیرا کسانی که چنین صحبت هایی را عنوان نمودند بی شک از هواداران و دلسوزان ملوان هستند اما برای ما هیچگاه هیچ مصلحتی بالاتر از نام “ملوان” نبوده است و اگر قرار باشد فقط یک ساعت برای مصلحت گروه یا شخص خاصی کار کنیم مطمئنا آن زمان ، زمانِ مرگ “ملوان کلاب” خواهد بود . امیدواریم این دوستان دلسوز نیز این تفکرات را از ذهنشان دور کنند زیرا دوستان زیادی در این سایت بدون کمترین منفعتی شبانه روز وقت و انرژی میگذارند و همانطور که پیشتر نیز گفته ایم همه ی ما در خانواده ی بزرگ سایت ملوان کلاب بیش از اینکه خبرنگار باشیم ، “ملوانی” هستیم ! و هیچگاه از هدف روز اول سایت و راهی که پیش گرفتیم ذره ای خارج نخواهیم شد .

 

با تشکر از تمام کاربرانمان در خانواده ی “ملوان کلاب” که در این روزها پیگیر مشکلات سایت بودند و به پایگاه اینترنتی شان اظهار لطف کردند .

 

ما همچنان هوای ملوان را داریم …

 

میثم شاهین