تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شدند.     تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی روز […]

تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شدند.

 

 تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی روز دوشنبه موفق شد حریف خود تیم آینده سازان میهن اصفهان را با نتیجه چهار بر دو شکست دهد و به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر دست یابد.


گلهای ملوان را در این دیدار ستاره حبیب زاده(۱۰) – افسانه اقبال (۳۰) – سارا قمی(۴۹) – پگاه نوری(۸۶) به ثمر رساندند.


گلهای آینده سازان دقایق ۸۰ و ۸۸ به ثمر رسید.


خانم سارا قمی با گلی گه در این دیدار به ثمر رساند با ۳۵ گل خانم گل این رقابتها شد.


ترکیب تیم بانوان ملوان:

زمرد سلیمانی – فروغ موری – پگاه نوری – ستاره حبیب زاده – افسانه اقبال – مهسا پورمحمدیان(۷۲-یاسمن فرمانی) – معصومه حسرتی – پرناز زادحسینعلی – سارا ظهرابی نیا – مژده وثوق – سارا قمی


مژده وثوق در دقیقه ۴۳ از بازی اخراج شد. سارا قمی و پگاه نوری و افسانه اقبال از داور کارت زرد دریافت کردند.


****


حساس ترین دیدار این هفته ی لیگ برتر فوتبال بانوان روز دوشنبه در استادیوم تختی انزلی برگزار شد. جایی که تیم های دوم و سوم جدول رده بندی برای کسب عنوان نایب قهرمانی به مصاف هم رفتند.

سوت شروع این بازی ساعت ۱۳:۳۰ نواخته شد اما جدال مریم ایران دوست و شاگردانش با نماینده ی استان اصفهان نیم ساعت زودتر آغاز شد! پیش از شروع بازی نماینده ی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که مریم ایران دوست اجازه ی هدایت شاگردانش از کنار زمین را ندارد! حریف اصفهانی که تصور می کرد با جوسازی و ایجاد استرس در اردوی ملوان می تواند شرایط را به نفع خودش خودش عوض کند و خارج از مستطیل سبز نتیجه ی بازی را رقم بزند اما دختران ملوان با تکیه به غیرت انزلیچی ، بازی ِ همیشگی خود را ارائه دادند و با کسب یک نتیجه ی مطلوب، مقتدرانه به مقام نایب قهرمانی دست یافتند.

گلزنان و بازیکنان ملوان هم با تقدیم گلهایشان به استاد ، حمایت خود را از مریم ایراندوست نشان دادند و موجب دلگرمی ایشان شدند.


تیم فوتبال بانوان ملوان با ۱۲ سال سابقه و به عنوان پر افتخارترین تیم فوتبال زنان در ایران و آسیا، مطابق سالهای گذشته جشن نایب قهرمانی خود را زیر سایه ی کم لطفی مسئولان شهری و استانی برگزار کردند. مسئولانی که به جای تلاش برای رفع موانع و محدودیت ها و برقراری عدالت، با بی توجهی و بی تفاوتی رفتار کردند.

ایجاد قوانین ناعادلانه ای  از جمله ممنوعیت فیلمرداری و عکسبرداری و همچنین ممنوعیت تبلیغ و اطلاع رسانی برای حضور هواداران در استادیوم که فقط در انزلی وجود دارد (!) از نمونه های این کم لطفی هاست.


به هر حال جشن نایب قهرمانی شیر دختران بندر، غریبانه و در اوج بی عدالتی برگزار شد.


امیدواریم که این مسئولان در فینال جام حذفی که  هفته آینده در انزلی برگزار خواهد شد درصدد جبران رفتارشان برآیند.عکس: سمیرا برقی زاده

منبع: ملوان کلاب.نت (MalavanClub.Net)