تیم فوتبال منچسترسیتی با برتری ۳ بر یک مقابل ساندرلند، برای سومین بار عنوان قهرمانی رقابت های جام اتحادیه فوتبال […]

تیم فوتبال منچسترسیتی با برتری ۳ بر یک مقابل ساندرلند، برای سومین بار عنوان قهرمانی رقابت های جام اتحادیه فوتبال باشگاه های انگلیس را از آن خود کرد.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا، دیدار نهایی جام اتحادیه انگلیس عصر امروز (یکشنبه) در حضور ۸۰ هزار تماشاگر ورزشگاه ویمبلی شهر لندن بین تیم های منچسترسیتی و ساندرلند برگزار شد.

 

در دقیقه دهم این دیدار، «فابیو بورینی» مهاجم ایتالیایی ساندرلند در ضد حمله ای برق آسا، با از پیش روی برداشتن «وینست کمپانی» کاپیتان منچسترسیتی و ضربه ای دیدنی گل نخست این دیدار را برای ساندرلند به ارمغان آورد.

 

در نیمه دوم، روند بازی تغییر کرد و در دقیقه ۵۵ «یحیی توره» هافبک اهل ساحل عاج تیم منچسترسیتی با شوتی سهمگین، کار را به تساوی یک بر یک کشاند.

 

دو دقیقه پس از آن پاس «آلکساندر کولاروف» در محوطه جریمه به «سمیر نصری» رسید تا این هافبک فرانسوی گل دوم منچسترسیتی را به نام خود ثبت کند.

 

در دقیقه ۸۹ و در حالیکه ساندرلند به دنبال گل تساوی بود، «خسوس ناواس» هافبک اسپانیایی منچسترسیتی گل سوم آبی پوشان را به ثمر رساند و پیروزی تیم خود را قطعی کرد.

 

در نهایت شاگردان «مانوئل پیگرینی» در منچسترسیتی این دیدار را با برتری ۳ بر یک به پایان رسانده و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

 

منچسترسیتی پیش از این در سال های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۶ به عنوان قهرمانی جام اتحادیه رسیده بود و در سال ۱۹۷۴ با شکست ۲ بر یک مقابل ولورهمپتون به عنوان دومی بسنده کرد.

 

ساندرلند نیز پیش از این یک بار در سال ۱۹۸۵ به دیدار پایانی جام اتحادیه راه پیدا کرده بود که با شکست برابر نورویچ به عنوان نایب قهرمانی رسید.

 

جام اتحادیه فوتبال انگلیس از سال ۱۹۶۰ راه اندازی شده است که هر ساله ۸۶ تیم باشگاهی لیگ برتر تا دسته چهارم انگلیس به همراه ۶ باشگاه از کشور ولز در آن حضور دارند و به صورت تک حذفی به مصاف هم می روند.