ماه هیچ گاه پشت ابر پنهان نمی ماند و حقانیت بچه های مظلوم بندر بار دیگر در کتاب تاریخ […]

 

ماه هیچ گاه پشت ابر پنهان نمی ماند و حقانیت بچه های مظلوم بندر بار دیگر در کتاب تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد، اما کاش آنهایی که خودشان را به خواب خرگوشی زده اند، از خواب بیدار شوند!

 

 

 

 

در حالی اسامی تیم ملی از سوی کی روش اعلام شد که خبری از بازیکنان ملوان نبود. با توجه به این که ملوان در لیگ سیزدهم نتایج قابل قبولی کسب کرده و بازی های خوبی هم انجام داده انتظار می رفت این تیم گیلانی در لیست جدید سرمربی پرتقالی تیم ملی نماینده یا نمایندگانی داشته باشد اما حتی یک نفر هم دعوت نشد!


مازیار زارع، امیر حسین فشنگچی، سعید یوسف زاده، سید جلال رافخایی، سیامک کوروشی، احمد آهی، شاهین ثاقبی و مهدی دغاغله از جمله بازیکنانی بودند که شایستگی دعوت به تیم ملی را داشتند.


زارع در لیگ سیزدهم فصل بسیار موفقی را پشت سر گذاشت، کی روش در بحبوحه بازی های دور رفت از اسکوچیچ خواست تا از زارع در پست دفاع استفاده کند و دراگان تا جایی که می توانست به این خواسته جامه عمل پوشاند تا بهانه ای برای عدم دعوت زارع وجود نداشته باشد.


امیر حسین فشنگچی امسال در ملوان احیا شد و تا سه هفته مانده به پایان مسابقات، عنوان بهترین گلساز لیگ را در اختیار خود دارد.


سعید یوسف زاده هافبک دونده و انرژیک قوهای سپید خزر، این فصل یکی از بهترین فصول بازیگری خود را پشت سر گذاشت. بازی یوسف زاده به گونه ای است که کمتر به چشم می آید اما تماشاگران و کارشناسان نکته سنج و ریز بین به اهمیت کار بزرگ این بازیکن آگاه هستند.


سید جلال رافخایی که در لیگ دوازدهم آقای گل شد و در مقاطعی هم توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد اما خط خورد، در این فصل نیز کماکان با نامهربانی کی روش رو به رو بود.


سیامک کوروشی و احمد آهی از موفق ترین زوج های دفاع میانی لیگ سیزدهم بودند که علاوه بر هماهنگی قابل توجه در خط دفاع، در خط حمله و گل های زده قوهای سپید نیز نقش داشتند.


شاهین ثاقبی جوان اول ملوان در فصل جاری، نشان داد که باز هم در بندر ستاره ها سو سو می زنند و لاماسیای ملوان همواره محصولات درخشانی را به فوتبال ایران عرضه می کند.


مهدی دغاغله، مهاجم جنوبی تیم شمالی نیز در این فصل در ملوان احیا شد و در نیم فصل دوم در قامت یک ستاره ظاهر شد.


حال، چرا مستر کی روش از بین این بازیکنان حتی یک نفر را نیز به اردوی تیم ملی دعوت نکرده است، جای  علامت سوال بزرگی دارد!!


نکته جالب توجه این است که از بین هفت تیم اول جدول، تنها ملوان بدون سهمیه در تیم ملی است!!


انگار این تیم ملی، تیم میلی آقایان است که بازیکنان ذخیره نشین و کمتر آماده و بعضی از دور گه های تحمیلی و این اواخر یک غیر ایرانی فرصت ابراز وجود در آن پیدا می کنند!


ماه هیچ گاه پشت ابر پنهان نمی ماند و حقانیت بچه های مظلوم بندر بار دیگر در کتاب تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد، اما کاش آنهایی که خودشان را به خواب خرگوشی زده اند، از خواب بیدار شوند!


آقایانی که در مسابقات انتخابی المپیک پیش، آن افتضاح تاریخی را بار آوردند و انتخابات هیات های استانی شان به رسوایی واتر گیت می ماند!


یادمان نرفته در اوج اقتدار ملوان بزرگ در دهه های ۵۰ و ۶۰، بازیکنان نخبه ای چون عزیز اسپندار، علی نیاکانی، محمود فکری، محمد احمد زاده، فرهاد پورغلامی، محمد حبیبی و … به واسطه دست های پشت پرده از اردوهای تیم ملی خط می خوردند و یا اصلا دعوت نمی شدند.


انگار حالا هم تاریخ در حال تکرار شدن است…! و ملوانان شایسته در این تیم میلی جایی ندارند!!

 

منبع : خزر اسپورت – کاوه چلمبری