ملوان در برابر استقلال به یک پیروزی دلچسب و البته تحسین برانگیز دست یافت، تحمیل اولین شکست نیم فصل دوم […]

ملوان در برابر استقلال به یک پیروزی دلچسب و البته تحسین برانگیز دست یافت، تحمیل اولین شکست نیم فصل دوم به آبی پوشان صدرنشین، آن هم با به ثمر رساندن ۴ گل به تیمی که در دوربرگشت تا قبل از این بازی در مجموع تنها سه گل دریافت کرده بود ، برد ملوانی ها را ارزشمند تر هم می کند.

 

 

البته در کنار این موارد عنوان شده ، نمایش ملوانان در برابر شاگردان قلعه نویی یک ویژگی قابل ذکر داشت و آن هم اشتهای بالای سپیدپوشان بندر در تمام طول مدت بازی بود، جاه طلبی که کمتر نمونه اش را در میان باشگاههای لیگ برتر مان می بینیم. چرا که بارها دیده شده که تیم های فوتبال مان پس از به ثمر رساندن یک یا دو گل به حرف خود ، به حفط نتیجه روی آورده اند و به خصوص این مسئله در دیدار در مقابل سرخابی های پایتخت از شدت بیشتری هم برخوردار است.


اما ملوانان در روز بازی در برابر استقلال هرگز به حفظ نتیجه روی نیاوردند و به جای اینکه در خانه خود و در حضور تماشاگران خودی  به دنبال حفظ پیروزی بر بیایند ،  تا دقایق  پایانی هم  دست از بازی هجومی نکشیدند و به دنبال خلق موقعیت روی دروازه مهمان بودند تا بینندگان پرشمار این دیدار در یکی از روزهای هفته های حساس لیگ برتر و در برهه ای که نتیجه به فوتبال جذاب ارایه کردن چربش دارد ، حداقل شاهد یک بازی زیبا و تماشاگر پسند بوده  و البته یک نمایش توام با جسارت و جاه طلبی را از سوی ملوانی ها شاهد باشند.


کمی پیشتر که صحبت از تمدید قرارداد اسکوچیچ با ملوانی ها برای فصل بعد شده بود ، در صحبتهای اسکوچیچ عنوان شد که او دوست دارد برای فصل بعد ملوان را نیز مانند خود جاه طلب ببیند و با این شرط حاضر است اینجا بماند و البته تفسیرهایی هم از این اظهارات  این  مرد کروات شد.


قبل تر ها هم در کنفرانسهای مطبوعاتی دراگان در بازی های  مختلف لیگ برتر در چندین مورد این ویژگی « جاه طلبی » از سوی وی عنوان شده بود و این نشان می دهد که اولین سرمربی غیر بومی تاریخ باشگاه ملوان اشتهایی فراتر از آنچه  که تصور می شود،  دارد و البته او در صحبتهای خود در پایان بازی با استقلال  بر فراهم سازی زمینه های لازم برای آسیایی شدن ملوان تاکید می کند و با تقاضای اینکه  که او و تیمش را تحت فشار نگذارند،  نشان می دهد که او جاه طلبی اش را نه بر اساس رویاپردازی و غیرواقعی بلکه بر اساس واقعیات و البته از روی منطق تعریف می کند.


آری ، نمایش ملوان در برابر استقلال رگه هایی از جاه طلبی را با خود به همراه داشت و جالب تر اینکه سرمربی ملوانان بر خلاف خیلی ها  در پایان بازی دچار احساسات و ذوق زدگی مفرط نمی شود تا کم کم ابعاد این ادعای جاه طلبانه بازی کردن تیمش را بیشتر و بیشتر روشن کند و تز خود را در اینجا جا بیاندازد.


این ویژگی را می توان یک محصول از همکاری ملوانان با اسکوچیچ  نام برد و او و تیمش کم کم به خصوصیات همدیگر نزدیک و نزدیکتر می شوند تا بندرنشینان هفته های ابتدایی فصل را به فراموشی بسپارند.

 

منبع : خزر اسپورت