هر چه «لیگ» به پایان نزدیکتر می‌شود تیم‌ها محتاطانه بازی می‌کنند و به فکر گل نخوردن و نباختن هستند. ملوان […]

هر چه «لیگ» به پایان نزدیکتر می‌شود تیم‌ها محتاطانه بازی می‌کنند و به فکر گل نخوردن و نباختن هستند. ملوان بیشتر پیشرفت می‌کند و فوتبال تماشاگرپسندتری را به نمایش می‌گذارد. این تیم روز به روز بهتر می‌شود و هر کسی بازی‌هایش را می‌بیند فکر می‌کند دراگان اسکوچیچ چند سالی است در انزلی حضور دارد و تمام بازیکنان را خودش انتخاب کرده و با شناخت کافی از آنها بازی می‌گیرد. اما نه، اشتباه نکنید! دراگان اولین سال حضورش را در بندر سپری می‌کند و هیچ بازیکنی را هم خودش جذب نکرده و این تیم را با همین نفرات موجود تحویلش داده‌اند که او دارد از آنها بازی می‌گیرد نه که فقط بازی می‌دهد!

 

 

 

 

فقط یک سال


مرد کروات نه مثل بعضی مربیان وطنی سه سال و پنچ سال وقت خواسته تا تیم باطراوت تحویل دهد و نه بودجه کافی و ستاره‌های آنچنانی، او از آنچه که در تیم موجود بوده ملوانی ساخته که الان همه منتقدین برایش دست می‌زنند. همان کسانی که گفته بودند اسکوچیچ برای سقوط دادن ملوان به انزلی آمده است! او دهان کسی را نبسته بلکه زبان‌ها را باز کرده تا از فوتبال به روز قوی سپید انزلی لذت برده و به جای خواندن «آیه یاس» برایش لبخند بزنند و شور و شادی کنند. وقتی در بازی با استقلال مدعی، بازیکنان این مربی زیر باران شدید حفظ توپ می‌کردند و با پاسکاری‌های کوتاه و پیاپی به دروازه ژنرال آبی‌ها نزدیک می‌شدند و گل می‌زدند تازه هواداران متوجه شدند بله، ملوان هم می‌تواند با «تقه» زدن به توپ به گل برسد. حتی زیر بارش باران روی زمین نامساعد تختی انزلی، مدت‌ها بود که انزلی‌چی‌ها نمی‌دیدند تیمشان این همه آماده باشد و در هر کجای ایران هر تیمی را تحت فشار قرار دهد.اما تیم دراگان چنین کاری می‌کند!

 

۴ گل اتفاقی نبود


پیروزی پرگل ملوان مقابل استقلال اتفاقی نبود و سپیدپوشان دراگان هر لحظه اراده می‌کردند خطرناک می‌شدند و گل می‌زدند. به بازی آنها توجه کنید! وقتی دو مدافع مرکزی در محوطه جریمه حریف مثل آب خوردن به یکدیگر پاس گل می دهند. این یعنی تاکتیک یعنی کار کردن، یعنی زحمت کشیدن و رسیدن به گل تیم آقای «کوچ» هر نوع گلی که می‌توانست به ثمر رساند. ضربه ایستگاهی، سانتر از جناحین، پاس به جلو و شوت. آنها گل هم خوردند اما نه مثل دفعات قبل که سه بار از استقلال خورده بودند. ملوانی‌ها تاکتیک اصلی استقلال را خنثی کردند و دچار اشتباهات گذشته نشدند. این یعنی شناخت کامل و دقیق از تیم حریف.

 

بدون طراح هم می‌شود گل زد


در ابتدای فصل دراگان سرسختانه به دنبال یک هافبک بازیساز برای تیمش بود که مدیرعامل باشگاه نتوانست نفر مورد نظر او را جذب کند. البته درودگر یکی – دو بازیکن گرفت که به درد سرمربی ملوان نخورد و مجبور شد با تغییر سیستم بدون اتکا به بازیکن بازیساز طوری تیمش را هدایت کند که حالا قوی سپید انزلی بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده است. او نه بهانه آورد که تیمش طراح ندارد و نه مشکلات را به گردن مدیران انداخت که خواسته‌هایش را برآورده نکردند. در تیم اسکوچیچ همه گل می‌زنند. از دفاع گرفته تا خط حمله، همه پاس گل هم می‌دهند. حتی مدافعان. وقتی در تیمی، فوتبال به یک یا دو بازیکن ختم نمی‌شود و همه برای ملوان بازی می‌کنند حاصل آن این می‌شود که خلاء یک هافبک طراح پر می‌شود. دراگان امثال جباری، نویدکیا و صادقیان را نمی‌خواهد و همه بازیکنان را در خدمت تیمش می‌خواهد.

 

شیفته دراگان

 

اگر بخواهیم نیمکت تیم را مورد ارزیابی قرار دهیم تنها بازیکنی که شناخته شده است میلاد زنیدپور است که از او فقط اسمش باقی مانده و با میلاد گذشته فرسنگ‌ها فاصله دارد. سایر نفرات دراگان هیچ یک اسمی نیستند و او حتی بدون پشتوانه نتیجه می‌گیرد. نیمکت سایر تیم‌ها با ملوان قابل قیاس نیست ولی اسکوچیچ با یازده یا دوازده بازیکن هم معادلات را بر هم زده است. او مرد توجیه و بهانه نیست و مرد عمل است او مربی بهانه‌گیری نیست و از داشته‌هایش استفاده می‌کند نه ستاره‌هایش.به راستی آیا دراگان باز هم مخالف دارد؟ بعید است کسی در گیلان منتقد او باشد حال همه شیفته کوچ هستند. حتی مخالفان.

 

 

نود.نت