سیدمهدی رحمتی چهارشنبه عملکرد خوبی نداشت.         سیدمهدی رحمتی چهارشنبه عملکرد خوبی نداشت. دروازه‌بان آبی‌پوشان که در […]

سیدمهدی رحمتی چهارشنبه عملکرد خوبی نداشت.

 

 

 

 

سیدمهدی رحمتی چهارشنبه عملکرد خوبی نداشت. دروازه‌بان آبی‌پوشان که در دیدارهای گذشته با عملکردی خوب و تاثیرگذار مسیر بازگشت خود را به تیم‌ملی هموار کرده بود، چهارشنبه نتوانست به خوبی مقابل حملات ملوان ایستادگی کند و در عین ناباوری در همان دقایق ابتدایی بازی دوبار دروازه‌ خود را توسط دو مدافع میانی حریف باز شده دید. رحمتی روی گل دوم ملوان مقصر بود و شاید اگر آمادگی بالاتری داشت می‌‌توانست مانع باز شدن دروازه‌اش شود. اما روی گل اول نمی‌‌شد رحمتی را چندان مقصر دانست زیرا دروازه‌بان آبی‌پوشان برای دریافت توپ تلاش کرد ولی لغزنده بودن زمین سبب شد تا سُر بخورد و نتواند روی ضربه رافخایی واکنش مناسبی نشان بدهد.

 

در این میان شاید مدافعان مقصر اصلی بودند که پوشش لازم را به دروازه‌بان تیم ندادند و مانند تماشاگران فقط ایستادند تا سیامک کورشی از میان آنها عبور کند و دروازه خالی رحمتی را باز کند. در این میان می‌‌توان به این موضوع اشاره کرد که مصدومیت‌های روزهای اخیر رحمتی باعث شده بود تا این دروازه‌بان، عملکرد بازی‌های قبلی را از خود به نمایش نگذارد و بارها دروازه خود را باز شده ببیند. در نیمه دوم هم ملوان با ترکیبی هجومی وارد زمین شد و باز هم خیلی زود به گل رسید. تعلل بیگ‌زاده در جناح چپ باعث شد تا رحمتی گل سوم را از ملوان دریافت کند که روی این گل هم رحمتی مقصر نبود و در پی آن شاهد گل چهارم میزبان بودیم. دروازه‌بان آبی‌پوشان را روی این گل هم نمی‌‌‌شد مقصر دانست زیرا توپ در بین راه به دغاغله برخورد کرد و تغییر جهت داد.

 

اما اگر بخواهیم عملکرد رحمتی در روند کلی بازی را بررسی کنیم باید گفت که دروازه‌بان آبی‌پوشان در روزی که ۴ گل دریافت کرد موقعیت‌های تک‌به‌تک زیادی هم از حریف گرفت. دروازه‌بان آبی‌پوشان ۴ موقعیت تک‌به‌تک را با واکنش خوب مهار کرد و اگر روی این موقعیت‌ها نیز خوب کار نمی‌‌کرد شاید استقلال سنگین‌ترین شکست تاریخ خود را در انزلی متحمل می‌‌شد.

 

نود.نت