رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: برای کسر امتیاز اجازه قانونی داریم که نتیجه هم داده است.       […]

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: برای کسر امتیاز اجازه قانونی داریم که نتیجه هم داده است.

 

 

 

به گزارش  خبرگزاری فارس، اسماعیل حسن‌زاده با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره اعتراض استقلالی‌ها به توهین تماشاگران ملوان گفت: تمام شعارهای تماشاگران را یادداشت کرده‌ام و نماینده فدراسیون هم گزارش خود را نوشته‌اند که به زودی بررسی می‌شود. البته برخی حرف‌های کاملا خلاف واقع می‌زنند، اما این حرف درست نیست چون ما طبق گزارش‌ها رای صادر می‌کنیم.

حسن زاده در خصوص کسر امتیاز از برخی از تیم‌ها به خاطر توهین تماشاگرانشان گفت: وقتی به خاطر تماشاگرانی که مرتکب عملی زشت و توهین می‌شوند تصمیم قاطع گرفتیم شاهد بودیم که تا حدود زیادی جلوی این موضوع گرفته شد. تمام دوستان اذعان دارند که این تصمیم تاثیر خوبی داشت ما هم معتقدیم برای کسر امتیاز اجازه قانونی داریم که نتیجه هم داده است.

وی ادامه داد: رفتارهایی که در مسابقات اخیر توسط تماشاگران بروز داده می‌شود نشان‌دهنده این است که توهین‌ها به شدت قبل نیست که ناشی از نتیجه کسر امتیاز از تیم‌ها بوده است و اگر باز هم پیش آید انجام خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که چرا تنها تیم‌های پرطرفدار جریمه و محکوم می‌شوند گفت: این طور نیست شاید وقتی که یک تیم شهرستانی کم‌طرفدار را جریمه کنیم خیلی در رسانه‌ها به آن پرداخته نشود و هواداران آن واکنش نشان ندهند، اما جریمه برای تمام باشگاه‌ها است.

حسن‌زاده  در خصوص اینکه چرا در دیدار فولاد و پرسپولیس در حالی که به دایی توهین شد کسر امتیازی از فولاد صورت نگرفت گفت: درخصوص این پرونده هم رای صادر و اعلام شد، اما شاید برخی آرا اعلام شود، اما رسانه‌ای نشود و رای به خاطیان ابلاغ شود. وقتی گزارش عملکرد تماشاگران به حدی نیست که کسر امتیاز صورت گیرد به صورت متناسب جریمه را مشخص می‌کنیم. همچنین تمام تیم‌هایی که در فصل جاری کسر امتیاز داشته‌اند تشویق هم شده‌اند که ممکن است با پاداش نقدی هم همراه بوده باشد.

رئیس کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: متاسفانه وقتی بزرگان فوتبال در رسانه ملی به یکدیگر پرخاشگری می‌کنند باعث از بین رفتن حیا می‌شوند که نشان می‌دهد به راحتی از اخلاق عبور کرده‌ایم. بیشتر ضربه‌هایی که در مسائل انضباطی می‌خوریم توسط بزرگان فوتبال است.