لوان و استقلال درحالی فردا به مصاف یکدیگر می‌روند که شاگردان قلعه‌نویی در صورت کسب سه امتیاز با اختلاف دو […]

لوان و استقلال درحالی فردا به مصاف یکدیگر می‌روند که شاگردان قلعه‌نویی در صورت کسب سه امتیاز با اختلاف دو امتیاز به صدرنشینی‌شان ادامه می‌دهند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم ملوان و استقلال ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر می‌روند.

شاگردان قلعه نویی با توجه به تساوی نفت تهران و فولاد خوزستان فرصت خوبی را به دست آورده‌اند تا با کسب سه امتیاز با اختلاف دو امتیازی نسبت به تیم دوم در صدرجدول قرار بگیرند و در سوی دیگر میدان شاگردان اسکوچیچ می‌خواهند با این پیروزی خودشان را آماده کسب بهترین مقام تاریخ حضورشان در لیگ برتر کنند.

این دیدار از یک جنبه دیگر هم جالب توجه است. مالک ملوان، سیروس محجوب در اظهاراتی که چندی پیش منتشر شد، نسبت به شام خوردن سرمربی تیمش با امیر قلعه‌نویی واکنش نشان داد که اظهارات او از سوی قلعه نویی بی‌پاسخ نماند و سرمربی آبی پوشان با شدیدترین جملات در مقام پاسخ به او بر آمد اما این پایان ماجرا نبود و محجوب بلافاصله از مواضعش عقب‌نشینی کرد اما در سوی مقابل امیر قلعه‌نویی هیچگاه از اظهاراتش پا پس نکشید و با سکوت در این‌باره ترجیح داد کارش را ادامه دهد.

استقلال در این دیدار مهدی رحمتی را که در کیش مصدوم شده بود را در اختیار دارد و این خبر می‌توانست خبر خوشی برای هواداران آبی‌های پایتخت باشد اما مصدومیت امیرحسین صادقی در تمرین روز دوشنبه آبی‌پوشان وضعیت این بازیکن را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. همچنین باید به خلأ خسرو حیدری و آندرانیک تیموریان در این دیدار هم اشاره کرد؛ دو بازیکنی که نیمی از توان فنی استقلال را به دوش می‌کشند و باید دید قلعه نویی برای پوشش دادن جای خالی آنها دست به چه اقدامی خواهد زد.

تاریخچه دیدارهای استقلال و ملوان در انزلی حکم به سخت بودن این دیدار برای آبی‌پوشان می‌دهد. استقلالی‌ها نتیجه بسیار ناموفقی در طول رقابت‌های لیگ برتر در انزلی کسب کرده‌اند. در مجموع ده دیداری که دو تیم در انزلی با یکدیگر داشته‌اند، سهم استقلال تنها دو پیروزی بوده، سه پیروزی هم سهم ملوان بوده و پنج بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. شاید تلخ‌ترین شکست استقلال در انزلی همان دیداری باشد که در نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر رقم خورد و آبی‌پوشان قهرمانی را در انزلی به پرسپولیس تقدیم کردند.

البته آبی‌پوشان در این فصل دو بار با ملوان دیدار داشته‌اند که یک بار با برتری یک بر صفر و یک بار هم با برتری دو بر صفر این تیم را در تهران شکست داده‌اند اما جو ورزشگاه تختی و چمن آن چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را نادیده گرفت.

دیدار رفت دو تیم با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

روند نتایج پنج دیدار اخیر دو تیم به شکل زیر است:

 

هفته بیست و دوم هفته بیست و سوم هفته بیست و چهارم هفته بیست و پنجم هفته بیست و ششم
ملوان برد برد مساوی برد باخت
استقلال برد مساوی مساوی مساوی برد