سرمربی استقلال تهران گفت: ما دغدغه مالی زیادی داشتیم و داریم ولی مدیریت خوب آقای فتح‌الله‌زاده بود که باعث شد […]

سرمربی استقلال تهران گفت: ما دغدغه مالی زیادی داشتیم و داریم ولی مدیریت خوب آقای فتح‌الله‌زاده بود که باعث شد کار به اعتصاب نکشد. او مدیری خبره است.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با ملوان بندرانزلی در مورد این دیدار بیان کرد: تیم شرایط حساس خودش را دارد. بازی با ملوان آن هم در انزلی سختی بالایی برای ما خواهد داشت. امسال ملوان تیم خوبی مثل همیشه بوده و تاکتیکی بازی کرده است. مربی حرفه‌ای هم دارد و با بازیکنان جوان و باتجربه توانسته نتایج خوبی کسب کند ولی ما باید به فکر صدر باشیم. دنبال فوتبال باهدفی هستیم. ابتدا می‌خواهیم گل نخوریم چون می‌دانیم ملوان تیم سرسختی است.

 

 

وی افزود: حریف در ضدحمله و تله‌گذاری بسیار خطرناک است. ما در طول هفته روی این موضوع کار کردیم. دغاغله و رافخایی با ایجاد لایه‌های دفاعی و تدارک ضد حمله برای هر تیمی خطرناک هستند. امیدوارم بازی تاکتیکی باشد. من زمین بازی را هم می‌خواهم امروز ببینم. امیدوارم تماشاگران از بازی لذت ببرند.

 

 

سرمربی استقلال همچنین درباره غیبت آندرانیک تیموریان در بازی فردا مطرح کرد: آندو بازیکن بزرگی بوده و بسیار کلیدی، اخلاقی و وزنی است. هر تیمی دوست دارد این بازیکن را در اختیار داشته باشد. امیدوارم جایگزین‌هایمان جای خالی او را پر کنند. البته روش‌های دیگری را هم در طول هفته تمرین کردیم که خلاء نبودش را پر کند. در بازی فردا سید مهدی رحمتی حضور خواهد داشت اما خسرو حیدری شرایط بازی را ندارد و از پنجشنبه به تمرین‌های عمومی بازمی‌گردد و آماده بازی با الشباب می‌شود. همچنین در اینجا می‌خواهم به کبه تسلیت عرض کنم. پدرش فوت کرده اما این بازیکن در ایران ماند تا به ما کمک کند و بعد از بازی با با الشباب برگردد. ما با ۱۵ بازیکن به انزلی آمدیم.

 

 

به گزارش ایسنا خبرنگاری در ادامه نشست خبری درباره اعتصاب بازیکنان پرسپولیس از امیر قلعه‌نویی پرسید و نظرش را در این باره جویا شد. سرمربی آبی‌ها با بیان اینکه تنها راجع به تیم خودش صحبت می‌کند، افزود: ما دغدغه مالی زیادی داشتیم و داریم ولی مدیریت خوب آقای فتح‌الله‌زاده بود که باعث شد کار به اعتصاب نکشد. او مدیری خبره است و همچنین ارتباط بین هیات مدیره، مدیر و کادر فنی باشگاه، عامل عبور استقلال از این بحران است. ما هم شرایط مالی خوبی نداشتیم ولی تحمل بازیکنان باعث شد به اعتصاب فکر نکنیم. با این وجود درون هر خانواده‌ای مشکل وجود دارد ولی ما آن را حل کردیم تا بازیکن تنها به پیراهنش فکر کند.

 

 

قلعه‌نویی اضافه کرد: من هیچ نقشی در این موضوع نداشتم. بازیکنانم وقتی می‌بینند کادر فنی ۱۱ ماه است که پول نگرفته، آستانه تحمل خود را بالا می‌برند. پول‌هایی که به حساب باشگاه‌ها می‌آیند کمتر از ۲۴ ساعت به حساب بازیکن می‌رود و حداقلش به کادر فنی می‌رسد. مدیر باشگاه از اموال شخصی‌اش می‌گذرد و همه این‌ها دست به دست هم داد تا استقلال به اعتصاب نرود.

 

 

وی همچنین درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: اصل ۴۴ قانون اساسی فلسفه خودش را دارد اما معتقدم پیاده کردن این اصل برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مشکل است. خصوصی‌سازی در ایران جواب نداده ولی فوتبال با شکل فعلی هم جواب نمی‌دهد. باید بعد از ۳۰ – ۴۰ سال فکر اساسی کنند. باشگاه‌های ملوان، استقلال و پرسپولیس باشگاه‌های بزرگی هستند. مدیر باشگاه به جای اینکه به دنبال کار اجرایی باشد، دغدغه مالی دارد. دولت و مجلس باید بنشینند و فکر اساسی برای این باشگاه‌ها کنند.

 

مهران دیده بان