«بیانیه باشگاه فرهنگی‌ ورزشیِ ملوان بندرانزلی در خصوص بازی با استقلال تهران» از تهدید فرصت بسازیم. روز سرنوشت‌ساز دیگری از […]

«بیانیه باشگاه فرهنگی‌ ورزشیِ ملوان بندرانزلی در خصوص بازی با استقلال تهران»

از تهدید فرصت بسازیم.

روز سرنوشت‌ساز دیگری از راه می‌رسد و ملوان در آستانه آزمونی تازه است. آنچه روز چهارشنبه در زمین بازی مقابل استقلال اتفاق خواهد افتاد بی‌شک نبردی جانانه خواهد بود و ملوانان آگاه از رسالت تاریخی خود در تعیین سرنوشت قهرمانی هرآنچه در چنته دارند را به منصه ظهور خواهند رساند و این همان انتظاری است که جامعه فوتبال به حق از ملوان بزرگ دارد . ملوان هم به احترام فوتبال پاک و به واسطه اصولی که خود را ملزم به پایبندی به آن می‌داند فوتبالی ارائه خواهد کرد که تمام مخاطبان فوتبال از تماشای آن لذت ببرند.

اما نگاه‌ها علاوه به میانه میدان به سکوهای انزلی هم معطوف است. آنجا که بسیاری منتظرند تا یک بار دیگر فرهنگ والای هوادار پرشور ملوان را ببینند. همان منش و مرامی که در بازی مقابل تراکتورسازی خود را نشان داد و تحسن همگان را برانگیخت.

تلاش‌ها برای نفوذ میان هواداران ملوان و وارونه جلوه‌ دادن فرهنگ هواداری در انزلی کم نبوده است. اتفاقاتی که پیش از این به کسر امیتاز و جریمه‌های نقدی هم منجر شد و چهره هواداران ما را مخدوش کرد. بی‌شک این تهدید‌ها و تلاش‌ها روز چهارشنبه و در بازی پربیننده و سرنوشت‌ساز مقابل استقلال هم وجود خواهد داشت و البته بر ما و تک‌تک هواداران ملوان است که این تهدید را به فرصتی غنیمت برای خود تبدیل کنیم. فرصتی برای نمایش فرهنگ غنی و درک بالای انزلی‌چی از مفهوم هواداری در فوتبال .

فرصت آنکه یک بار دیگر ورزشگاه را یکدست سفیدپوش کنیم، به احترام حریف خود بایستیم و تیم خود را آنگونه که شایسته آن است تشوق کنیم. می‌توانیم «کسرت» خود را به رخ آنهایی  بکشانیم که در «حسرت» هوادار می‌سوزند و «اتحاد» خود را در نظر آنها که در شهر خود غریبند.

فرصتی تا مدیران فوتبال ایران بدانند که این هوادار لایق تشویق است نه تنبیه.

این چهارشنبه فرصت خوبی است تا ملوان ثابت کند که در این فصل نه فقط تیمش  در میانه میدان که حتی هوادارانش بر روی سکوها هم چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش گذاشته‌اند و به دنبال گفتمانی تازه در این عرصه‌اند. گفتمانی برخواسته از مکتب ملوان که در آن حتی بردن هم اگر با چاشنی زشتی و تحقیر حریف و آلوده کردن فضای فوتبال به الفاظ درشت باشد فاقد ارزش است. نکته‌ای که مدیران باشگاه هم در آخرین ملاقات خود با هواداران و لیدرهای باشگاه به آن تاکید و تایید داشتند.

پس قرار ما روز چهارشنبه، استادیوم تختی . با خود دشنام نیاورید اما پرچم سفید فراموش نشود.