فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در فاصله پنج ماه مانده به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در برزیل، مصاحبه اختصاصی […]

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در فاصله پنج ماه مانده به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در برزیل، مصاحبه اختصاصی را با «دانیل داوری» دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.

 

 

به گزارش ایرنا، سایت رسمی ˈفیفاˈ در ابتدای این مصاحبه در توصیف «دانیل داوری» نوشته است: از بین تمامی داستان های عجیب و غریب فوتبال در سراسر جهان، بازیکنان اندکی هستند که لحظات تلخ و شیرین بیشتری را طول دوران حرفه ای خود نسبت به داوری تجربه کرده باشند.


به نوشته این سایت، دروازه بان تیم اینتراخت برانشوایگ در حال حاضر از یک سو مشغول کمک به این تیم برای بقا در بوندسلیگا است و از سوی دیگر نیم نگاهی هم به مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل دارد.


این بازیکن ۲۶ ساله چند ماه پیش برای اولین بار پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را پوشید و اکنون به یکی از بازیکنان ثابت این تیم تبدیل شده است.


وی در این باره به سایت ˈفیفاˈ گفت: رفتن به جام جهانی قطعا اوج دوران حرفه ای من خواهد بود. پیش از این صعود به بوندسلیگا


نهایت آرزوهایم بود اما دعوت به جام جهانی باورنکردنی است. این اتفاقی است که هر بازیکنی آرزویش را دارد. خودم و خانواده ام از بازی برای تیم ایران در جام جهانی خیلی خوشحالیم و به آن افتخار می کنم.** آرزوی جام جهانی


داوری شاید تا کنون فقط دو بازی ملی انجام داده باشد اما رقابت او با رحمان احمدی و حامد لک که به ترتیب هشت و یک بازی ملی در کارنامه دارند، برای پیراهن شماره یک تیم ملی بر سر تجربه است و این رقابت همچنان ادامه دارد. 
داوری افزود: سرمربی هنوز تصمیم نگرفته است. مطمئنم که او منتظر می ماند تا ببیند در مدت آماده سازی تیم ملی چه اتفاقی می افتد. این دیگر با من است که نهایت تلاشم را در تمرین ها و بازی های تدارکاتی انجام بدهم و تا می توانم خوب بازی کنم. از اینکه در تیم ملی هستم واقعا خوشحالم و اصلا مهم نیست که دروازه بان اول، دوم یا سوم باشم. همیشه سعی می کنم نهایت تلاشم را انجام بدهم.


تیم ایران در دو بازی که با حضور داوری انجام داده، شکست نخورده و وی با یادآوری برتری ۳ بر یک ایران مقابل تایلند در اولین تجربه ملی خود ادامه داد: تجربه وصف ناپذیری بود. فکر می کردم اینگونه باشد اما وقتی به واقعیت پیوست، به یکی از بزرگترین آرزوهایم رسیدم.


داوری گفت: واقعا اضطراب داشتم که غیر طبیعی بود چون من معمولا قبل از مسابقات بسیار آرام هستم. وقتی سرود ملی ایران نواخته شد، حس عجیبی به مدت دست داد و به اصطلاح بدنم مور مور و داغ شد. در واقع من احساس خاصی پیدا کردم. این اتفاق بهترین تجربه ای است که تا کنون در فوتبال داشته ام. واقعا از بازی برای تیم ایران خوشحالم.


داوری ماه آینده برای دیدارهای آینده مقابل کویت و گینه دوباره به تیم ملی ایران خواهد پیوست و پس از آن تکلیف وی برای حضور در ترکیب تیم ایران به عنوان دروازه بان شماره یک در جام جهانی مشخص خواهد شد.** چالش های پیش رو


تیم ملی فوتبال ایران در گروه F جام جهانی با تیم های آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه همگروه شده است.
داوری که پدربزرگش و ینس لمان بازیکن سابق تیم ملی آلمان الهام بخش او برای دروازه بانی بوده اند، در مورد قرعه تیم ایران در این رقابت ها خاطرنشان کرد: آرژانتین مدعی اصلی گروه ما است. بوسنی و هرزگوین هم تیم بزرگی است و بازیکنان خوب بسیاری دارد. بسیاری از آنها در بوندسلیگا و لیگ های دیگر بازی می کنند. اما در مورد نیجریه، تیم های آفریقایی به طور کلی و به خصوص از نظر فیزیکی بسیار قوی هستند. چالش بزرگی است و خوشحالم که با سه تیم واقعا قدرتمند همگروه شده ایم.


داوری که از پدری ایران و مادری لهستانی در آلمان متولد و بزرگ شده است، از سال ۲۰۰۹ سنگربان برانشوایگ است؛ باشگاهی که هم اکنون با فقط ۱۲ امتیاز از ۲۰ بازی جایگاه متزلزلی در انتهای جدول بوندسلیگا دارد.
وی اظهار داشت: هنوز هم خیلی خوشبین هستیم. تا زمانی که از نظر ریاضی هنوز امکان موفقیت هست، نباید تسلیم شد و ما هم تسلیم نخواهیم شد. با توجه به پیشرفتی که در نیمه دوم فصل داشتیم، معتقدیم که شانس خوبی داریم. باید این روحیه را در دیدارهای بعدی هم حفظ کنیم و آماده تلاش باشیم.


برانشوایگ آخر این هفته در یک دیدار سرنوشت ساز برابر تیم هفدهم جدول یعنی هامبورگ به میدان خواهد رفت. 
داوری در این باره گفت: باید شانس خودمان را امتحان کنیم. مردم وقتی همه چیز بد پیش می رود، دوست دارند بگویند که دیگر شانسی ندارند ولی ما فصل گذشته فهمیدیم که لزوما همیشه هم اینطور نیست. 
با وجود این، تلاش برانشوایگ برای کسب چهارمین پیروزی فصل جاری برابر هامبورگ کار راحتی نخواهد بود چون تاریخ به نفع حریف است: هامبورگ یکی از باشگاه های موسس بوندسلیگا و تنها باشگاهی است که تاکنون سقوط نکرده است.


ˈفیفاˈ در خاتمه آورده است: داوری با توجه اتفاقاتی که در چند ماه آینده چه در فوتبال باشگاهی و چه در فوتبال ملی در انتظارش است، بدون تردید احسا
سات فراوانی را از اکنون تا جام جهانی برزیل تجربه خواهد کرد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، به این دوره از بلاتکلیفی با لبخند نگاه خواهد کرد.