در هفته های اخیرانتقادات زیادی از لیونل مسی وناکامی اش در گلزنی به گوش می رسید اما ستاره آرژآنتینی دربازی […]

در هفته های اخیرانتقادات زیادی از لیونل مسی وناکامی اش در گلزنی به گوش می رسید اما ستاره آرژآنتینی دربازی یکشنبه شب ورزشگاه سانچس پیسخوان ومقابل سویا دو گل زیبا به ثمر رساند تا به این انتقادات پایان دهد.

 

 


با این دوگل، تعداد گلهایی که مسی وارد دروازه سویا نموده، به عدد۱۸ رسید؛ دقیقا برابرباتعداد گلهای مسی مقابل رئال مادرید. اما اتلتیکومادرید با دریافت ۲۰ گل از مسی، درصدر لیست قربانیان ستاره آرژآنتینی بارسا قرار دارد. این گلها حکایت از آن داشت که مسی بازگشته است و با همین دو گل او توانست رکورد جالب توجهی را به نام خودش ثبت کند. ستاره آرژآنتینی در فاصله ۴ماه و نیم تا ۲۷ سالگی حالا چشم به پشت سرگذاشتن رکوردهای گلزنی تلمو ساررا، رائول گونسالس و آلفردو دی استفانو دوخته است.


این هدفی است که محقق کردنش بحث امروز و فرداست. لازم به ذکر است که تلمو ساررا، اسطوره باشگاه اتلتیک بیلبائو با زدن ۳۳۵ گل در ۳۵۴ بازی برترین گلزن تاریخ یک باشگاه اسپانیایی است. اما مسی در ۴۰۴ حضورش درتمامی تورنمنت ها در ترکیب بارسا۳۳۴ گل به ثمر رسانده است و همین روزهاست که او از ساررا پیشی بگیرد.


اگر مسی بتواند در بازی امشب تیمش مقابل رئال سوسیداد در دوربرگشت مرحله نیمه نهایی جام حذفی برای سومین بار دراین فصل کوپا دل ری، دو گله شود، چهارمین حضور تیمش در فینال این رقابتها در شش سال اخیر را جشن خواهد گرفت او رکورد گلزنی ساررا را پشت سرخواهد گذاشت.


او درابتدای فصل رکورد گلزنی رائول که در ۷۴۱ بازی رسمی رئال ۳۲۳ گل به ثمر رسانده بود را پشت سرگذاشته بود. او ۲۲۸تا از این گلها را در ۵۵۰ حضورش درلالیگا به ثمر رسانده و آلفردو دی استفانو نیز در ۳۲۹ بازی اش در رقابتهای لالیگا ۲۲۷ گل زده است.


درحال حاضر مسی و دی استفانو به طور مشترک برترین گلزن تاریخ رقابتهای ال کلاسیکو هستند و هریک در بازیهای ال کلاسیکو ۱۸ گل زده اند.


لازم به ذکر است که مسی با زدن ۲۲۶ گل در ۲۶۲ حضورش در لالیگا، حالا پنجمین گلزن برتر رقابتهای لالیگاست و حالا۲۵ گل دیگر تا رکورد تاریخی ساررا فاصله دارد. ساررا برترین گلزن تاریخ رقابتهای لالیگاست.


در بین مسی و ساررا، آلفردو دی استفانو با ۲۲۷ گل، رائول با ۲۲۸ گل ، اوگو سانچس با ۲۳۴ گل دیده می شوند و تلمو ساررا ۲۵۱ گل در رقابتهای لالیگا زده است.

 

سایت گل