اگر چه صدا و سیما سرانجام در بخش خبری ساعت ۱۴:۰۰ چهارشنبه خود، آن هم از جانب رییس پلیس راهور […]

اگر چه صدا و سیما سرانجام در بخش خبری ساعت ۱۴:۰۰ چهارشنبه خود، آن هم از جانب رییس پلیس راهور کشور به گزارش بحران برف انزلی پرداخت، اما این غول سپید خسارات شدیدی به مردم این شهر ساحلی ایران وارد کرده و در این میان ملوانان در سالن تمرین کردند.

 

 

 

بارش برف شدید شامگاه سه شنبه در بندرانزلی قطع شد و ابعاد منفی آن تازه در حال نشان دادن خود است. وارد شدن خسارات به منازل و مغازه های مردم، دشواری عبور و مرور در معابر فرعی و روستایی از جمله آبکنار و کپورچال؛ تنها بخشی از چهره زشت برف در انزلی است که مسوولانش با چند دستگاه گریدر و لودر و یک دستگاه از کار افتاده منطقه آزاد انزلی به جنگ با آن رفتند!

 


البته وزارت دفاع با فرستادن چند دستگاه کمکی از قزوین به انزلی توانست مقداری در تعدیل بحران کمک کند و در این میان قوهای سپید که باید روز یکشنبه به مصاف فولاد بروند، در سالن بندر تمرینات خود را زیر نظر دراگان اسکوچیچ پیگیری کردند.


سن سیروس، ورزشگاه خانگی ملوانان غرق در برف است و با توجه به این که انزلی چی ها باید در یکم اسفند ماه به مصاف استقلال تهران بروند، معلوم نیست که چمن این ورزشگاه چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟!


تجربه ورود تراکتور در برف ۸۶ و وارد شدن آسیب جدی به چمن سن سیروس در آن هنگام باعث شده تا آبای ها فعلا دستی به چمن نزنند و منتظر باشند تا برف ها آب شود.


تمرین در ابعاد کوچک زمین، تجربه اجباری ملوانان به دلیل برف گرفتگی انزلی است. در نخستین روزهای کار زنده یاد تومیسلاو ایوویچ، هموطن دراگان اسکوچیچ در تهران، بازیکنان تیم ملی نیز تجربه مشابهی را پشت سر گذاشتند.


البته ایوویچ پس از مساعد شدن هوا هم مدتی بازیکنان تیم ملی را در سالن تمرین داد و اعتقاد داشت تمرینات تاکتیکی اش باید در سالن ادامه پیدا کند.


اسکوچیچ تیمش را برای دومین دوئل تیم خود با تیم های بالای جدول آماده می کند. ملوان دراولین دوئل با تیم های بالای جدول، نفت تهران را در انزلی سپید پوش مغلوب ساخت.


انزلی چی ها که روز یکشنبه، در آب و هوایی متفاوت با بندر به جدال با تیم بالانشین فولاد می روند، امیدوارند با پیروزی بر فولاد؛ هم به روند رو به رشد خود در نیم فصل دوم ادامه دهند و هم مرهمی باشند بر زخم های مردم مظلوم و سختی کشیده انزلی در روزهای اخیر.

 

منبع : خزر اسپورت – کاوه چلمبری