در جدید‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی دنیای فوتبال، سایت فدراسیون جهانی آمار و تاریخ (IFFHS) نام تیم استقلال تهران را […]

در جدید‌ترین رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی دنیای فوتبال، سایت فدراسیون جهانی آمار و تاریخ (IFFHS) نام تیم استقلال تهران را در میان ۳ تیم برتر قاره آسیا قرار داده است.

 

 

 

در رده‌بندی تیم‌های آسیایی پس از تیم گوانگژو اورگراند چین، قهرمان آخرین دوره از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با ۱۷۸.۵۰ امتیاز و تیم اف سی سئول کره جنوبی، نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا با ۱۶۱ امتیاز، استقلال تهران با ۱۵۳ امتیاز در پله سوم قرار دارد و پس از آن نیز تیم‌‌های الهلال و الشباب هر ۲ از عربستان سعودی رده‌های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. استقلال در رده‌بندی کلی برترین تیم‌های جهان به صورت مشترک با تیم گالاتاسرای رتبه پنجاه‌وپنجم را در اختیار دارد.

سایت آمار و تاریخ فوتبال جهان که رئال مادرید را به خاطر ۸ پیروزی متوالی‌اش در تمامی رقابت‌ها به عنوان برترین تیم باشگاهی دنیا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ معرفی کرده، همچنین رده‌بندی کلی تیم‌های باشگاهی دنیا در یک سال اخیر را منتشر کرده است که در این رده‌بندی بایرن مونیخ  آلمان، قهرمان دوره گذشته رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با اختلافی زیاد نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب کنندگان خود صدرنشین است.

در رده‌بندی ۱۰۰ تیم باشگاهی برتر فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال جهان، نمایندگانی از ۳۹ کشور وجود دارند که ۶۹ تیم آن از یوفا، ۲۰ تیم از آمریکای جنوبی، ۵ تیم از آسیا و ۳ تیم از کونکاکاف (آمریکای شمالی و مرکزی) حضور دارند. در این رده‌بندی ایتالیا با ۷، آرژانتین و اسپانیا هر ۲ با ۶، برزیل، انگلیس و آلمان هر ۳ با ۵، کلمبیا، فرانسه، رومانی و اوکراین همگی با ۴ تیم بیشترین نماینده را در میان ۱۰۰ تیم باشگاهی برتر دنیا دارند.

رده‌بندی ۱۰ تیم باشگاهی برتر دنیا:


۱- بایرن مونیخ (آلمان) با ۳۷۰ امتیاز
۲- رئال مادرید (اسپانیا) با ۲۹۲ امتیاز
۳- چلسی (انگلیس) با ۲۷۵ امتیاز
۴- اتلتیکومادرید (اسپانیا) با ۲۵۳ امتیاز
۵- بارسلونا (اسپانیا) با ۲۴۷ امتیاز
۶- پاری‌سن‌ژرمن (فرانسه) با ۲۴۴ امتیاز
۷- تاتنهام (انگلیس) با ۲۴۰ امتیاز
۸- بازل (سوئیس) با ۲۳۹ امتیاز
۹- اتلتیکو مینیرو (برزیل) با ۲۳۸ امتیاز
۱۰ – روبین کازان (روسیه) ۲۲۳ امتیاز