سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هر چند ایران جزو مدعیان جام جهانی نیست اما آنقدر می درخشیم تا ۳۱ […]

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: هر چند ایران جزو مدعیان جام جهانی نیست اما آنقدر می درخشیم تا ۳۱ تیمی که خواهان همگروهی با ما بودند را پشیمان کنیم.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا، «کارلوس کی روش» عصر امروز (جمعه) در گفت و گو با تارنمای فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اظهار داشت: طی ۵/۲ سال اخیر، مردم ایران از ما انتظار داشتند به مرحله پایانی مسابقه های جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در برزیل صعود کنیم و مسوولیت این خواسته ۷۸ میلیون ایرانی روی دوش تک تک اعضای تیم ملی فوتبال بود. 
وی افزود: پوشیدن پیراهن تیم ملی، فشار ناشی از این مسوولیت را بسیار سنگین می کند اما ما این رویا را محقق کردیم. اکنون وارد مرحله جدیدی شده ایم و قرار نیست به برزیل برویم و به راحتی به حریفان امتیاز دهیم، چرا که دنبال تفریح در برزیل نیستیم.


وی ادامه داد: قصد داریم با تمام وجود و غرور ملی و البته احترام متقابل، رو در روی بهترین تیم های جهان صف آرایی کنیم و تلاش کنیم که به یک هدف مشترک برسیم.


وی اضافه کرد: ایران تاکنون از گروه خود در جام جهانی صعود نکرده است و همه تلاش ما رسیدن به این هدف است.
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در باره راهیابی با ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و اینکه گفته بود برای صعود به جام جهانی برزیل می خواهد از استعداد های کشف نشده در تیم ملی ایران استفاده کند، گفت: امکان حضور در جام جهانی بدون تجربه و کیفیت لازم وجود نداشت. در دورانی که در ایران حضور داشتم، این امکان فراهم شد تا بازیکنان ایرانی که در سراسر اروپا بازی می کنند را شناسایی کنم و به آنها انگیزه بدهم.


کی روش افزود: زمانی که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را پذیرفتم، فقط یک بازیکن لژیونر داشتیم اما اکنون تعداد این بازیکنان به ۶ یا ۷ نفر رسیده است.


وی ادامه داد: البته این تعداد لژیونر برای ایران کافی نیست اما اکنون وضعیت بهتر از زمان شروع کارم است. «رضا قوچان نژاد» مثالی از سطح بالای فوتبال ایرانی است که ما در زمان شروع کار در ت
یم ملی فوتبال ایران چنین بازیکنی را در اختیار نداشتیم.