فوروارد تیم ملی جوانان ایران در راه  پیوستن به باشگاه ملوان بندر انزلی است.           به […]

فوروارد تیم ملی جوانان ایران در راه  پیوستن به باشگاه ملوان بندر انزلی است.

 

 

 

 

 

به گزارش خزر اسپورت، ماهان بغدادی که در لیگ امید های سوئد آقای گل مسابقات است به احتمال بسیار زیاد برای گذراندن خدمت مقدس سربازی خود، راهی انزلی خواهد شد. وی طی صحبت هایی که داشته علاقه خود را برای حضور در تیم ملوان بندر انزلی نشان داده است.


ماهان بغدادی با ۳۴ گل در لیگ امید سوئد آقای گل این رقابت ها شناخته شده است و در دو حضور خود در پیراهن تیم ملی جوانان دو گل نیز به ثمر رسانده است. بغدادی یکی از بازیکنان آینده دار فوتبال کشورمان است که آبی پوشان پایتخت نیز نگاهی ویژه ای به وی داشته اند.

 

“ماهان بغدادی” که متولد ۱۹۹۵ است، ۱۸۰ سانتی‌متر قد دارد و عضو تیم “واسالوند” شهر استهکلم سوئد است، نخستین ایرانی شاغل در فوتبال اروپاست که فرصت حضور در یکی از تیم‌های پایه کشور را بدست آورده است.

 

 

بعد از کشف برداران نظری در فوتبال سوئد و البته یکی دو چهره دیگر حالا نوبت معرفی ماهان بغدادی دیگر جوان فوتبالیست ایرانی شاغل در تاین کشور شمال اروپاست ماهان متولد ۱۹۹۵ در تهران است و پدرش مصطفی هم حرفه عکاسی ورزشی را دنبال می کند .

 

 


 

خانواده بغدادی از حدود سال ۲۰۰۰ تا کنون در سوئد و شهر استکهلم زندگی می کنند . ماهان فوتبال را از ۱۰ سالگی و با حضور در لیگ برتر نونهالان این کشور آغاز کرد و ۲ سال پیاپی بهترین گلزن مسابقات بود . بعد از آن ماهان با پیشنهاد باشگاه لیدینگو به تیم نوجوانان این باشگاه پیوست و بعد از یک سال درخشش به تیم جوانان نیز راه یافت و همراه با تیم جوانان این باشگاه در لیگ برتر سوئد بازی کرد .این تیم با قهرمانی در لیگ برتر سوئد به مصاف تیم اسپانیول اسپانیا رفت که در باخت ۴ بر ۳ تیم سوئدی ، ماهان بغدادی موفق شد ۲ گل بزند و یک پاس گل دهد .

 

وی در سال دوم حضورش در لیگ برتر جوانان سوئد ۳۰ گل به ثمر رساند و ۸ پاس منجر به گل داد که آمار حیرت انگیزی است .عنوان آقای گلی و بهترین بازیکن تورنمنت گلاسکو سیتی کاپ در ۱۵ سالگی هم از جمله افتخارات این جوان ایرانی در سال دوم حضور در رده جوانان است .ماهان در سال سوم به تابی، تیمی که ۷ ملی پوش جوانان سوئد را در اختیار داشت ،دعوت شد و توانست با به ثمر رساندن ۳۴ گل بهترین گلزن مسابقات شود.

 

این جوان ایرانی با ۱۷ سال سن و به عنوان گران ترین بازیکن به تیم امید باشگاه واسالوند پیوست ، بعد از رفع مصدومیت و از تیم فصل دوم در لیگ برتر امیدها به میدان رفته که در ۵ دیدار ۵ گل برای تیمش به ثمر رسانده است .