سایت گل – کم گل ترین هفته تاریخ لیک برتر در این هفته رقم خورد. آماری که نشان از فقر […]

سایت گل – کم گل ترین هفته تاریخ لیک برتر در این هفته رقم خورد. آماری که نشان از فقر مطلق گلزنی در لیگ ما دارد: شش گل در هشت بازی، که پنج تای آن صفر بر صفر تمام شده است!

 

 

 

حالا در فاصله پنج هفته تا پایان لیگ رقابت هم در بالا و هم پایین جدول نفس گیرتر شده است. با هم نگاهی می اندازیم به ستارگان هفته بیست و پنجم لیگ سیزدهم.

 

دروازه بان:
http://u.goal.com/345200/345272hp2.jpg

 

محسن فروزان مصردشتی (گسترش فولاد): دروازه بان بیست و پنج ساله گسترش، زاده رشت است و فوتبالش را از جوانان پگاه شروع کرد و و برای گذراندن سربازی به ملوان رفت و دوباره به داماش برگشت. سپس به تبریز رفت و ابتدا در گسترش و بعد به تراکتورساری پیوست و دو سال است که نقطه ی قوت تراکتوری ها بود و دو بار با این تیم نایب قهرمان ایران شد و امسال دوباره به گسترش فولاد پیوست . او در همه ی رده های سنی عضو تیم ملی بوده و چند بار هم توسط کی روش به تیم بزرگسالان هم دعوت شده است. او در بیست و چهار بازی تیمش فیکس بازی کرده و ۲۱۶۰ دقیقه در میدان بوده است. نکته جالب در رابطه با فروزان اینکه او در برابر مس کرمان یک پاس گل هم داده است. فروزان در برابر ذوب آهن ضمن بسته نگه داشتن دروازه اش توانست بک ضربه ی پنالتی را هم مهار کند تا بهترین دروازه بان هفته لقب بگیرد.

 

مدافع:
http://u.goal.com/364700/364712hp2.jpg

 

سید احمد سید آهی ( ملوان): دفاع وسط ۲۸ ساله ی ملوان اهل تهران است و پس از اینکه از تیم امید پرسپولیس به بزرگسالان پیوست و حمید استیلی او را در لیست مازاد گذاشت ابتدا به نیرو محرکه قزوین و سپس ملوان پیوست. او در بیست و چهار بازی امسال ملوان ۲۰۲۳ دقیقه بازی کرده است و در رکورد چهار بازی چهار برد ( لیگ و جام حذفی) نقشی غیرقابل انکار داشته است. در برابر نفت تهران یکی از دلایل بسته مانده دروازه ملوان، وجود مدافع مستحکمی به نام سید آهی بود.

 

 

 

محمد امین آرام طبع (صبا): دفاع چپ بهبهانی صبا بیست و نه ساله است. پیش از این در تیمهای تربیت یزد و آلومینیوم هرمزگان هم بازی کرده است. با صعود آلومینیوم به لیگ برتر در فصل گذشته مورد توجه صبا قرار گرفت و به قم رفت، اما خیلی زود بدشانسی گریبانش را گرفت و مصدوم شد و به دلیل طولانی شدن دوره مصدومیتش در نیم فصل لیگ دوازدهم از لیست صبا خارج شد و دوباره در نیم فصل امسال بعد از یک فصل دوری کامل از میادین به لیست صبا اضافه شده است. تا کنون در شش بازی ۴۳۴ دقیقه در میدان بوده است و در برابر راه آهن یکی از بهترین های صبا بود تا آنها یک امتیاز ارزشمند را بدست بیاورند.
http://u.goal.com/365300/365300hp2.jpg

 

محمد سیاه (داماش): دفاع راست داماش، اهل آبادان است اما زاده کویت. بیست و هفت ساله است و پنج ساله پیش از شیرین فراز کرمانشاه به داماش پیوست. در سال ۸۹ رسوایی دوپینگ اش جنجال بزرگی در فوتبال ما به وجود آورد، چرا که او خود را از این ماجرا مبرا دانسته بود و همه ی داستان را گردن رضا مهاجری و فیروز کریمی انداخته بود. به هر روی او دو سال محروم شد تا دوباره در سال ۹۱ بعد از پایان محرومیت اش به داماش بازگردد. در لیگ امسال خیلی در ترکیب داماش حضور نداشت و تنها در شش بازی ۴۶۲ دقیقه در میدان حاضر بوده است. در برابر تراکتورسازی اما او یکی از بهترین بازیکنان خط دفاعی داماش بود تا در نهایت رشتی ها بتوانند یک امتیاز با ارزش را با خود از تبریز به رشت سوغات ببرند. با توجه به اعتقادی که علی نظر، سرمربی تازه داماش به او دارد، در پنج بازی باقی مانده لیگ از او بیشتر خواهیم شنید.http://u.goal.com/353900/353911hp2.jpg

 

محسن بنگر (پرسپولیس): مدافع مازنی پرسپولیس اهل نور است و سی و چهار سالش است. فوتبالش را از نساجی شروع کرد و سپس به شموشک پیوست و در سپاهان ستاره شد.چهار قهرمانی لیگ و دو قهرمانی جام حذفی با سپاهان، یک نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا با سپاهان و یک نایب قهرمانی جام حذفی با پرسپولیس در کارنامه پر بارش دارد. نامزد بهترین بازیکن سال آسیا در ۲۰۱۲ در لیگ امسال در همه ی بازی های پرسپولیس به جز یک بازی که سه کارته بوده کامل به میدان رفته و ۲۱۶۰ دقیقه بازی کرده است. بنگر در برابر تیم سابقش ستاره خط دفاعی پرسپولیس بود.

 

هافبک:
http://u.goal.com/365300/365302hp2.jpg

 

سعید یوسف زاده (ملوان): هافبک ملوان زاده انزلی است و بیست و هفت ساله است. فوتبالش را از پایه های ملوان شروع کرد و دو فصل را هم در سایپا گذراند. او پسرخاله جلال رافخایی است، تا ثابت کند فوتبال در ژن خانواده آنهاست! در لیگ امسال یک پاس گل داده و ۱۹۸۹ دقیقه در بیست و چهار بازی در میدان حاضر بوده است. در برابر نفت هم در دفاع حضور موثر داشت و هم در حملات ملوان روی دروازه نفت تاثیر گذار بود.http://u.goal.com/355800/355832hp2.jpg

 

محسن مسلمان(پرسپولیس): هافبک تهاجمی بیست و سه ساله ذوب اهل محله نارمک است. او با گلی که در سن حدود ۱۷ سالگی به همین پرسپولیس در تاریخ سیزده مهر هشتاد و شش زد، عنوان جوانترین گلزن تاریخ لیگ را بدست آورد. وی در تیمهای ملی جوانان و امید عضو بوده و یک بازی هم برای بزرگسالان کرده است. مسلمان فوتبالش را از آکادمی ذوب آهن آغاز کرد و بالاجبار دو سال دوران سربازی را در ملوان بازی کرد و دوباره به ذوب برگشته است، اما هرگز آن فروغ گذشته را در این تیم بدست نیاورد و در ۱۰۳۳ دقیقه ای که برای این تیم بازی کرد نتواست هرگز خود را به مربیانش ثابت کند. مسلمان حالا در پرسپولیس در نهمین باری که به میدان رفته ۷۱۳ دقیقه بازی کرده است . او در برد دو گله پرسپولیس یک پاس گل داد تا سومین پاس گل فصلش را داده باشد. محسن از معدود بازیکن های تاریخ فوتبال ایران است که در پرسپولیس احیا شده است.
http://u.goal.com/365300/365310hp2.jpg

 

شاهین ثاقبی (ملوان): هافبک تهاجمی انزلی چی ملوان، بیست ساله است و از تیم های پایه ملوان فوتبالش را شروع کرده است و در زمان پورغلامی به تیم اصلی دعوت شد. جوان اول بندر،عضو تیم ملی جوانان هم است. در لیگ امسال در بیست و دو بازی ۱۴۶۴ دقیقه بازی کرده و دو پاس گل داده و چهار گل هم به ثمر رسانده است که یک گلش را در بازی مقابل نفت تهران به ثمر رساند تا سه امتیاز حیاتی را برای ملوان ارمغان بیاورد.
http://u.goal.com/212900/212951hp2.jpg

 

حمیدرضا علی عسگر (پرسپولیس): هافبک کناری بیست و سه ساله پرسپولیس اهل تهران است. فوتبالش را از تیم ایران زمین آغاز کرد و بعد در تیمهای بانک ملی، فجر منطقه دو و پس از سه فصل بازی برای پرسپولیس یک سال هم به صورت قرضی در راه آهن بازی کرد. در تیم های ملی زیر هفده سال، بیست سال و امید ایران بازی کرده است. در پانزده بازی ۷۵۶ دقیقه در میدان بوده است. تاکنون دو گل زده و یک پاس گل داده که یک گلش را در برابر سپاهان به ثمر رساند تا برد دو گله قرمزها در برابر حریف نصف جهانی رقم بخورد.

 

مهاجم:
http://u.goal.com/350300/350357hp2.jpg

 

ادر لوسیانو (مس): ملقب به ادینهو بازیکن سی و یک ساله برزیلی مس که ملیت قطری هم گرفته است. او در فصل ۸۹-۹۰ در مس بود و سپس به شارجه پیوست و دوباره امسال پیراهن مس را بر تن کرد. تا در بیست و سه بازی ۱۹۳۸ دقیقه در میدان حاضر باشد و پنج پاس گل بدهد و هفت گل به ثمر برساند که آمار بسیار خوبی است. گل واپسین دقایق او به استقلال هر چند خیلی دردی از مشکلات مس دوا نکرد اما حداقلش این بود که با از بین رفتن دو امتیاز استقلال لیگ ما تا هفته های پایانی جذاب بماند.
http://u.goal.com/364700/364793hp2.jpg

 

محمد عباس زاده (پرسپولیس): مهاجم بیست و شش ساله قرمزها اهل کیاکلای قائم شهر است. در تیمهای صنعت ساری و نساجی قائم شهر بازی کرده و سال گذشته آقای گل لیگ دسته اول بوده است. در لیگ امسال در هشت بازی به میدان رفته و ۲۲۳ دقیقه بازی کرده است. نخستین گل فصلش را در برابر سپاهان به ثمر رساند تا در آغوش علی دایی آرام بگیرد و ضمینه ساز برد دو گله پرسپولیس شود.

 

بهترین مربی:
http://u.goal.com/53500/53526hp2.jpg

 

علی دایی (پرسپولیس): چه کسی است که در ایران و خارج و از محیط پیرامونی اش پیدا می شود که او را نشناسد؟ در باره دایی می توان چندین جلد کتاب نوشت، کتاب هایی که مطمئنن هواداران و مخالفانش در آن به یک میزان خواهند نوشت. مربی چهل و چهار ساله پرسپولیس زاده اردبیل است و سفیر ایرانی یونیسف. مربی سابق تیم ملی ایران به پرسپولیس آمده تا پس از علی پروین و افشین قطبی سومین مربی باشد که جام قهرمانی لیگ برتر را به کلکسیون باشگاه اضافه نماید. علی دایی این هفته یک با ارزش برابر سپاهان بدست آورد تا دوباره تیمش به جمع مدعیان قهرمانی بازگردد.

 

تیم هفته:
http://u.goal.com/364700/364716hp2.jpg

 

ملوان: قوی سپید بندر در سیزده بازی اخیرش نه برد بدست آورده و دو تساوی و تنها دو بازی را واگذار کرده است. این یعنی کسب ۲۹ امتیاز از ۳۹ امتیاز ممکن و کسب میانگین ۲.۳ امتیاز در هر بازی. آنها نفت مدعی قهرمانی را در انزلی شکست دادند تا فاصله امتیازی شان با تیمهای سوم و چهارم به تنها شش امتیاز برسد و این یعنی امید سهمیه آسیا در دل انزلی چی ها زنده شده است. با توجه به تساوی تراکتور حالا آنها می توانند امیدوار باشند که در هفته آینده از رتبه هفتمی کنده شوند و یک پله بالاتر هم بروند. انزلی چی ها حالا قدر آن یک امتیازی را که از آنها کسر شده را به خوبی درک می کنند.