رئیس باشگاه رئال مادرید در مراسم رونمایی از طرح اولیه استادیوم جدید کهکشانی‌ها ادعا کرد او و همکارانش قصد احداث […]

رئیس باشگاه رئال مادرید در مراسم رونمایی از طرح اولیه استادیوم جدید کهکشانی‌ها ادعا کرد او و همکارانش قصد احداث بهترین استادیوم فوتبال جهان را برای سفیدپوشان پایتخت اسپانیا دارند.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فلورنتینو پرس شب گذشته طرح ارائه شده از سوی شرکت آلمان GMP Architekten را به عنوان برنده مناقصه بازسازی استادیوم سانتیاگو برنابئو اعلام کرد. او در این مراسم با اعلام اینکه بازسازی و تغییر چهره استادیوم سانتیاگوبرنابئو آخرین فاز از پروسه سرمایه‌گذاری باشگاه رئال مادرید در بخش زیرساختی است، اظهار داشت: زمان آن فرا رسیده است که با چالش‌های جدید دست و پنجه نرم کنیم. ما می‌خواهیم سانتیاگوبرنابئو را به بهترین استادیوم فوتبال دنیا تبدیل کنیم.

پرس در این مراسم اعلام کرد هزینه بازسازی و تغییر شکل ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو رقمی در حدود ۴۰۰ میلیون یورو خواهد بود. او همچنین فاش کرد که از زمان آغاز مدیریتش در رئال مادرید، رقم ۲۰۸ میلیون یورو در بخش‌های مختلف برای ارتقای خانه کهکشانی‌ها صرف شده است  که به این رقم باید ۲۰۰ میلیون یورویی که صرف ساختن مجموع ورزشی «والدِبباس» (محل تمرینات تیم‌های باشگاه رئال مادرید) شده را اضافه کرد.

پرس در تشریح جزئیات پروژه جدید باشگاه تصریح کرد: استادیوم جدید مسقف بوده و به طور کلی بسیار مدرن‌تر خواهد بود. علاوه بر این، احداث ورزشگاه جدید مطابق با رقابت‌هایی است که قرار است در آن برگزار شود.
طبق ادعای فلورنتینو پرس با احداث استادیوم جدید کهکشانی‌ها سالیانه به میزان ۳۰ درصد به درآمد باشگاه رئال مادرید افزوده می‌شود.