تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در دیداری معوقه از هفته ی هجدهم لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، میزبان نماینده ی […]

تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در دیداری معوقه از هفته ی هجدهم لیگ برتر فوتبال بانوان ایران، میزبان نماینده ی استان گرگان بود که در نهایت با نتیجه ی ۴ بر صفر حریف خود را شکست دادند .

 

 

 

این بازی به شکل بهت آور و ترسناکی آغاز شد. به طوری که از همان دقایق اول بوی یک ناکامی در دیداری خانگی به مشام می رسید. تلاش های ملوان برای ارائه ی بازیِ زیبا و منحصر به فردِ همیشگی خود در برابر دفاع همه جانبه ی حریف گرگانی ناکام بود. بانوان ملوان هرچه می زدند به در بسته می خورد.

 

با گذشت ۱۵ دقیقه ازشروع نیمه ی دوم شرایط تغییری نکرد تا اینکه تابلوی تعویض بالا رفت و بازیکنان و مربیان و اندک تماشاگرانِ بازی شاهد صحنه ی عجیبی بودند: تعویض شماره ی ۸ با ۱۰ !

 

با وجود اینکه چند روز پیش در بازیِ قبلی ملوان مقابل میزبان بوشهری ، مریم ایراندوست سرمربی و کاپیتان قوهای سپید به شدت مصدوم و به بیمارستان منتقل شده بود و پزشکان هم اجازه ی بازی ِ وی را صادر نکرده بودند اما حالا سارا قمی بازوبند کاپیتانی را بر دستان او می بست!

 

به جرات می توان گفت این لحظه جزء معدود لحظات در دنیای فوتبال است که می بینیم دیگر قرارداد ، تعهد ، کاغذ ، امضا ، قانون ، منطق و از این دست کلمات معنایی ندارند. هر چه هست عــــشق است و علاقه و غیرت و تعصب …

 

بازیِ سرد دو تیم با قدرت رهبری غیرقابل توصیف کاپیتان ایراندوست لحظه به لحظه زیباتر و هیجان انگیزتر از قبل می شد. انگار خون تازه ای در رگ های قوی سپید جریان یافته بود.


فریــــاد های کاپیتان، دقیق شدن پاسها ، هماهنگی و توازن حرکات بازیکنان ، دستپاچگی حریف ، دو برابر شدن سرعت بازی … در نتیجه گل های اول تا چهارم در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه به ثمر رسیدند.

 

ســــوت پایان و نقش بر زمین شدن شماره ی ۱۰ ، برانکارد و آمبولانس و کاپیتانی که دوباره به بیمارستان منتقل شد…

 

untitled-1.jpg

 

 

لازم به ذکر است که با وجود گذشت چندین ساعت از پایان این بازی ، مریم ایراندوست هنوز در بیمارستان تحت نظر پزشکان است.

واجب است بار دیگر سر به آسمان بلند کرده و از خدایمان بابت اینکه می بینیم هنــــوز مریم ایــــراندوست ها حضور دارند سپاسگزاری کنیم.

 


 

مژده شجری کهن

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)