پیشکسوت فوتبال انزلی گفت: فوتبال انزلی و بازیکنان این تیم به دراگان اسکوچیچ مربیگری یاد دادند.     اردشیر پورنعمت […]

پیشکسوت فوتبال انزلی گفت: فوتبال انزلی و بازیکنان این تیم به دراگان اسکوچیچ مربیگری یاد دادند.

 

 

اردشیر پورنعمت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد صحبت‌های دراگان اسکوچیچ که اعلام کرده بود مربی از بنگلادش را آورده‌اند تا از او انتقاد کند عنوان کرد: من مصاحبه او را نخواندم و جسته و گریخته از دیگران متوجه صحبت او شدم. برایم اهمیت ندارم که او چه چیزی می‌گوید و اصلا مصاحبه این مربی مهم نیست.

 

وی افزود: این مشکل کل فوتبال ما است که مربیان ضعیف خارجی با یک‌چهارم قیمت معمولی‌ترین مربی ایرانی به فوتبال ما می‌آید به دلیل اینکه از مربی ایرانی حمایت نمی‌کنیم و بعد از مدتی این افراد را تبدیل به سوپراستار می‌کنیم. هنوز اعتقاد دارم مربی ملوان میهمان است و برای این شهر نیست. تمام تلاشمان را کردیم تا حرمت این فرد را حفظ کنیم اما شاید خود او علاقه ندارد این اتفاق بیفتد.

 

پیشکسوت ملوان در ادامه تاکید کرد: ما مردم انزلی به ملوان تعلق خاطر داریم و این تیم بخشی مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. هرکدام از بچه‌های این شهر که در فوتبال به موفقیتی رسیدند بخشی از موفقیت و پیشرفت خود را مدیون ملوان هستند. ملوان تیمی است که همواره استعدادهای زیادی را به عنوان بازیکن و مربی به فوتبال ایران معرفی کرده است. ما از مربی خارجی تیم انتقاد کردیم تا تمرین برای تمرین نکند بلکه تمرین برای بازی کند. به نظر من بازیکنان ملوان و این باشگاه به اسکوچیچ مربیگری یاد دادند و او متوجه شد چه کاری باید انجام شود. از زمانی که انتقادات ما آغاز شد شیوه کاری این مربی تغییر کرد.

 

وی افزود: اگر حرفی را به صورت فنی می‌زنم انتظارم این است که پاسخ آن نیز فنی باشد. شأن من بیان حرف غیرفنی نیست. شاید در شأن اسکوچیچ این مسئله وجود داشته باشد. قصد ما از انتقاد کمک به ملوان است. به این نتیجه رسیدیم که ملوان به این مربی فوتبال یاد داد. برای بیان این صحبت چند دلیل دارم اول اینکه ملوان روی ضدحملات به گل می رسد که این موضوع چیز جدیدی در این باشگاه نیست و ملوان در این مسئله قوی بوده است. دلیل دوم اینکه ملوان هنوز هم پنالتی می‌زند و این موضوع در سال گذشته نیز وجود داشته است. دلیل سوم ارتباط فنی مازیار زارع و سید جلال رافخایی است. این دو بازیکن بیش از ۱۰ سال است که با یکدیگر بازی می‌کنند و این هماهنگی را داشته‌اند پس این مسئله اتفاق جدیدی نیست که برآیند تاکتیکی این مربی باشد. مگر زارع و رافخایی پرورش‌یافته دست این بازیکن هستند.

 

پورنعمت در ادامه تاکید کرد: اگر اکنون مدیرعامل باشگاه ملوان بودم از اسکوچیچ استفاده می‌کردم اما در تیم‌های پایه. او مربی است که می‌تواند بازیکنان را خوب تمرین دهد و در این بخش موفق‌تر است. خوشحالیم که در رفتار این مربی تغییر ایجاد شده او باید بداند که اینجا ملوان است و بزرگان زیادی دارد.

 

وی در پاسخ به این سوال که ملوان سال گذشته همین بازیکنان و شاید نفرات بهتری داشت اما نمی‌توانست نتیجه خوبی بگیرد خاطرنشان کرد: ملوان امسال نتیجه گرفت اما هنوز کیفیت خوبی ندارد. ملوان چون به بلوغ رسیده بازیکنان می‌دانند چطور بازی کنند و این بچه‌های تیم هستند که دور یکدیگر جمع شدند و عملکرد خوبی دارند والا اسکوچیچ یک مربی کاملا معمولی است مگر ما در کشور کم مربی داریم که برای این مربی تبلیغ می‌شود و می گویند او می‌تواند در تیم امید مربیگری کند. اسکوچیچ اینجا مربیگری یاد گرفت و از لحاظ فنی حاضرم در مناظره با این مربی این مسئله را ثابت کنم ما خدایی ناکرده هیچ مشکل شخصی با این مربی نداریم.

 

پورنعمت در پایان تاکید کرد: اسکوچیچ آنقدر که در ظاهر نشان می‌دهد جنتلمن نیست او فرد بسته‌ای است که جنبه انتقاد ندارد. اسکوچیچ یادش باشد اینجا شهر انزلی است که افراد بزرگی در آن فعالیت می‌کنند که من و اسکوچیچ در مقابل آنها بسیار کوچک هستیم.