راه‌آهن سورینت در هفته بیست و چهارم لیگ برتر عنوان بهترین تیم را به خود اختصاص داد.       […]

راه‌آهن سورینت در هفته بیست و چهارم لیگ برتر عنوان بهترین تیم را به خود اختصاص داد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته با برگزاری ۵ دیدار و صدرنشینی دوباره استقلال به پایان رسید.

**در زیر نگاهی می‌اندازیم به نتایج، ترین‌ها و اتفاقات رقم خورده در هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر:


گسترش فولاد یک – پرسپولیس صفر
نفت ۲ – سایپا یک
فولاد یک – مس صفر
ملوان یک – تراکتورسازی یک
صبا ۳ – داماش گیلان ۲
فجرسپاسی صفر – راه‌آهن یک
سپاهان ۳ – استقلال خوزستان یک
استقلال یک – ذوب آهن یک

**ترین‌های بیست‌ودوم لیگ برتر:


در هفته بیست و چهارم رقابت‌ها و در ۸ مسابقه‌ای که برگزار شد ۱۹ گل به ثمر رسید تا در این هفته شاهد میانگین ۲،۳گل در هر مسابقه باشیم.
در این هفته دیدار صبا و داماش با ۵ گل و ۳ دیداری که یک بر صفر به پایان رسید پرگل‌‌ترین و کم‌گل‌ترین دیدارهای هفته معرفی می‌شوند.

**بهترین تیم هفته: راه‌آهن


در حالی که لیگ برتر به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود، جدال صدرنشینان برای قهرمانی داغ‌تر شده و در این بین همچنان ۵ تیم خود را در کورس رسیدن به جام سیزدهم نگه داشته‌اند، از سوی دیگر جدال برای بقا در لیگ برتر نیز در بین تیم‌های قعرنشین هم جذابیت‌های خاص خود را دارد.
در هفته‌ای که سپری شد به جز استقلال و پرسپولیس، سایر تیم‌های مدعی در خانه مقابل حریفان خود به برتری رسیدند تا رقابت قهرمانی در صدر جدول همچنان گرم بماند اما در مصاف قعرنشینان راه‌آهن در شیراز دست به کار بزرگی زد ضمن شکست فجرسپاسی، اندکی به منطقه امن نزدیک شد تا عنوان بهترین تیم هفته به شاگردان ابراهیم‌زاده برسد، هرچند که گسترش فولاد هم در تقابل با پرسپولیس، برد شیرینی را کسب کرد تا این تیم هم در بین تیم‌های خوب هفته باشد.

**ناکام هفته: پرسپولیس، مظلومی و ناظمی


در هفته بیست و چهارم پرسپولیس برای چهارمین هفته پیاپی از رسیدن به پیروزی محروم شد تا همچنان ناکا‌می‌های شاگردان دایی در لیگ برتر ادامه داشته باشد.
همچنین در این هفته از رقابت‌ها شاهد دو تغییر دیگر روی نیمکت تیم‌ها بودیم. پرویز مظلومی و افشین ناظمی نیز با نیمکت مس و داماش وداع کردند تا به این ترتیب این دو مربی نیز در بین ناکامان بزرگ هفته بیست و چهارم قرار بگیرند.

**بازیکن هفته: باز هم بایرامی


در هفته‌ای که سپری شد شاهد دیدارهای پایاپایی از سوی تیم‌ها بودیم تا جایی که به جز دیدار سپاهان و استقلال خوزستان و البته دو دیداری که با تساوی به پایان رسید، سایر دیدارها با نتیجه‌ای نزدیک به سود تیم‌های برنده به پایان رسید.
در این بین چند بازیکن از جمله فرزاد آشوبی که توانست گل ۳ امتیازی راه‌‌آهن را در شیراز به ثمر برساند و به همراه محسن بیاتی از ذوب‌آهن از خوب‌های هفته بودند، ضمن اینکه فرید کریمی هم در ادامه روند خوب خود در لیگ برتر، یک بار دیگر برای صبا گلزنی کرد تا قمی‌ها با مرفاوی یک پیروزی دیگر هم دشت کنند.
با این حال عنوان بهترین بازیکن هفته مانند هفته بیست و دوم به مهرداد بایرامی تعلق می‌گیرد که توانست با این گل، ضمن رسیدن به صدر جدول گلزنان، پرسپولیس را هم بادست خالی روانه تهران کند. بایرامی در هفته بیست و دوم هم این عنوان را به خود اخصاص داده بود.

**مربی هفته: صمد مرفاوی


در هفته بیست و چهارم بدون شک دیدار صبا و داماش با ۵ گلی که در آن به ثمر رسید از دیدارهای جذاب هفته بود. صبا در نهایت این دیدار تماشایی و پرگل را با برتری ۳ بر ۲ به سود به پایان رساند تا سرمربی این تیم قمی به عنوان بهترین تیم هفته معرفی شود.

**رده‌بندی گلزنان تا پایان هفته بیست و چهارم:


۱۱ گل: کریم انصاری‌فرد (تراکتورسازی) – مهرداد بایرامی (گسترش فولاد)
۱۰ گل: رضا عنایتی(صبای قم)
۹ گل:‌ لوسیانو پریرا (فولاد) – جلال رافخایی (ملوان)
۸ گل:  سجاد شهباززاده (سایپا)