ساندرو روسل از ریاست باشگاه فوتبال بارسلونا کناره گیری کرد و جای خود را به نایب رییس سابق این باشگاه […]

ساندرو روسل از ریاست باشگاه فوتبال بارسلونا کناره گیری کرد و جای خود را به نایب رییس سابق این باشگاه داد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، وی پس از انتشار گزارش هایی از احتمال جعلی بودن قرارداد نیمار ، مهاجم برزیلی این تیم و یک روز پس از آن که یک قاضی اعلام کرد انتقال نیمار از سانتوس به بارسلونا در دادگاه عالی اسپانیا بررسی خواهد شد، تصمیم به استعفا گرفت.


روسل بعد از کناره گیری گفت: نمی خواهم این موضوع تأثیر منفی بر مدیریت و یا وجهه باشگاه بگذارد ، به همین دلیل فکر می کنم دوران حضور من در باشگاه به سر آمده است.


نیمار تابستان سال گذشته میلادی در ازای ۵۷ میلیون یورو به بارسلونا پیوست در حالیکه ادعا شده مبلغ واقعی انتقال او حدود ۹۵ میلیون یورو است.


باشگاه بارسلونا به صورت هیأت امنایی اداره می شود و مالکیت آن را بیش از ۱۶۰ هزار عضو آن بر عهده دارند ، رییس و اعضای کمیته اجرایی را هم همین افراد تعیین خواهند کرد.

روسل در سال ۲۰۱۰ به عنوان رییس بارسلونا انتخاب شد و این باشگاه در مدت سه سال حضور او علاوه بر ادامه روند درخشان خود که از زمان خوآن لاپورتا آغاز شده بود، چندین عنوان قهرمانی در لالیگا و جام حذفی اسپانیا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد.


اکنون جوزپ ماریا بارتومئو نایب رییس سابق این باشگاه جانشین روسل شده است و تا پایان رقابت های فصل ۲۰۱۵/۱۶ در این سمت خواهد ماند.