سیروس محجوب، مالک باشگاه ملوان طی پیامی، سال روز تولد زنده یاد سیروس قایقران را تبریک گفت. متن این پیام […]

سیروس محجوب، مالک باشگاه ملوان طی پیامی، سال روز تولد زنده یاد سیروس قایقران را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

 

یکم بهمن ماه مصادف با سال روز تولد زنده یاد سیروس قایقران کاپیتان و بازیکن ارزنده تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه ملوان بندر انزلی است.

 

پنجاه و سومین سال روز تولداین اسطوره بزرگ فوتبال بندرانزلی،استان گیلان و ایران که تا ابد در یاد و خاطره هواداران ملوان و مردم ایران خواهد ماند را صمیمانه تبریک می گویم.

 

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی،سیروس قایقران در دوران فعالیت ورزشی خود عضو باشگاه‌های ملوان و استقلال انزلی، الاتحاد قطر و کشاورز تهران بود و در ۱۰۰ بازی ملی پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان را بر تن کرد که از این تعداد بازی ملی، تعداد ۴۳ بازی رسمی بود.

 

وی در ۲۱ بازی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو داشت و ۱۴ گل زده در کارنامه ملی وی به ثبت رسید که مهم‌ترین گل ملی او در برابر کره جنوبی و مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن به ثمر رسید.

 

اسطوره فوتبال انزلی با تیم ملوان در سال های ۱۳۶۵ و ۶۹ قهرمان جام حذفی کشور و در سال ۶۵ قهرمان گروه مقدماتی آسیا و با تیم منتخب گیلان در سال ۱۳۶۸ نایب قهرمان لیگ استانی قدس شده است.

 

مقام سومی در جام ملت‌های آسیا ۱۹۸۸ و قهرمانی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن با تیم ملی فوتبال کشورمان از جمله دیگرافتخارات ورزشی زنده یاد قایقران است.