در هفته‌ای که همه از بازی ضعیف دربی سرخورده شدند (درست مثل ۳ دربی گذشته) باز هم ملوانان در خارج […]

در هفته‌ای که همه از بازی ضعیف دربی سرخورده شدند (درست مثل ۳ دربی گذشته) باز هم ملوانان در خارج از خانه گل کاشتند و این بار بعد از مدت‌ها یک شکست خانگی را به سایپا در کرج تحمیل کردند تا به روند رو به رشد خود ادامه دهند.

انزلی چی‌ها که در این فصل بیرون از خانه بهتر نتیجه گرفتند، این بار در جنگ تفکرات دو مربی خارجی لیگ‌ برتر بهتر ظاهر شده و به آنچه استحقاقش را داشتند، رسیدند تا روزهای خوش در مرداب ادامه داشته باشد. ملوانی‌ها که مشخص بود شناخت کاملی از سایپا دارند، با ارائه یک بازی منطقی و با برنامه میزبان را از پیش‌رو برداشتند تا بهترین نتیجه هفته را به نام خود ثبت کرده و تیم هفته شناخته شوند.

مربی هفته: دراگان اسکوچیچ (ملوان انزلی)
شاید بتوان این مربی کروات و جوان را یکی از بازیخوان‌ترین مربیان خارجی حاضر در ایران نامید. اسکوچیچ که حالا نتیجه سماجت روی استفاده از جوانان در تیمش را گرفته است، این‌بار در کرج با مهره چینی بهتر نسبت به همکار ترک تبارش در سایپا توانست یک برد شیرین خارج از خانه دیگر برای انزلی‌ چی‌ها به ارمغان بیاورد تا بار دیگر قابلیت‌هایش را به رخ همگان بکشد. بله، اسکوچیچ یکی از جاه طلب‌ترین مربیان کروات محسوب می‌شود که سر از ایران در آورده و انزلی چی‌ها باید به خود ببالند که در اولین تجربه کار کردن با مربیان غیربومی و خارجی چنین‌ فرد کاربلدی را بالای سر خود می‌بینند. اسکوچیچ با یک مشت جوان جویای نام تا به اینجای فصل بالاتر از حد انتظار ظاهر شده است و قطعاً در آینده از او حرف‌های زیادی خواهیم شنید.

بازیکن هفته: مهدی دغاغله (ملوان انزلی)
تعویض طلایی اسکوچیچ در ترکیب ملوان با به ‌ثمر رساندن هر دو گل انزلی چی‌ها در کرج مرد اول تیمش لقب گرفت تا نشان دهد مهاجمی چهارچوب شناس است. مهاجم جنوبی ملوان که از روی نیمکت بلند شد و به میدان رفت، در تک‌تک دقایق نیمه دوم نمایش فوق‌‌العاده‌ای ارائه داد و در نهایت هم در دقایق پایانی زهر خود را به کرجی‌ها ریخت تا ملوان از سایپا سبقت گرفته و در مکان هفتم جدول رده‌بندی جاخوش کند. دغاغله یکی از آن دست استعدادهای خوزستان قلمداد می‌شود که اگر قدر خودش را بداند، می‌تواند به یکی از مهاجمان خوب فوتبال ایران تبدیل شود به شرطی که وارد حاشیه نشود. علاوه بر دغاغله می‌توان از بازی خوب میلاد میداودی برای استقلال خوزستان هم به نیکی یاد کرد.

گل هفته: گل دوم دغاغله به سایپای البرز
در هفته‌ای که نه گل زیادی دیدیم و نه گل زیبا، بازهم ضربه دیدنی مهدی دغاغله در لحظه ثبت گل دوم ملوان مقابل سایپا را به عنوان گل هفته انتخاب کردیم چون این گل نتیجه یک همکاری خوب بین بازیکنان ملوان بود. نکته جالب این است که هفته بیست ‌و سوم درست مثل دربی ۷۸ پایتخت که بدون گل به پایان رسید، کم بازی بدون گل نداشت تا مشخص شود فوتبال ایران در فقر گلزنی و بازی جذاب قرار دارد و اگر انتقادی می‌شود کاملاً درست و به حق است.

 

منبع : روزنامه خبر ورزشی ۹۲/۱۰/۳۰