شاهین ثاقبی شایستگی حضور در جمع ملی پوشان امید را دارد و اگر کمی مربیان تیم امید توجه بیشتری به […]

شاهین ثاقبی شایستگی حضور در جمع ملی پوشان امید را دارد و اگر کمی مربیان تیم امید توجه بیشتری به بازیهای لیگ داشته باشند به زودی شاهد حضور ثاقبی در تیم ملی امید و متعاقبا تیم ملی خواهیم بود.

 

شاهین ثاقبی در لیگ اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و با ۲۰ سال سن توانسته به ترکیب ثابت تیم بزرگسال ملوان راه پیدا کند.

ویژگی بازی ثاقبی دوندگی زیاد او است که در طول ۹۰ دقیقه به خوبی روی بازیکن صاحب توپ پرس انجام می دهد و حریف را وادار به اشتباه می کند. تکنیک مناسب و هوش بالای شاهین اگر با قدرت بدنی بیشتر آمیخته بشود می تواند آینده درخشانی برای این بازیکن جوان رقم بزند.    

 

ثاقبی که محصول آکادمی باشگاه ملوان است، بازی در رده های مختلف این باشگاه را به ترتیب سپری کرده تا موفق شود به ترکیب تیم بزرگسالان راه یابد.

 

اولین گل لیگ برتری شاهین مقابل داماش در رشت به ثمر رسید. در واقع ثاقبی تیر خلاص قوی سپید را به داماش شلیک کرد و برد قاطعانه ملوان را در خانه حریف تثبیت کرد.


اولین گل ثاقبی برای تیم بزرگسالان، در بازی جام حذفی امسال ملوان با تیم مس رفسنجان در انزلی بود که باعث صعود قوهای سپید دریای کاسپی به مرحله یک هشتم نهایی شد.


شاهین که در میان هواداران به پدروی انزلی چی شهرت دارد، در جدال نفس گیر هفته گذشته با ذوب آهن در اصفهان، پایه گذار گل تساوی بخش ملوان بود.


اوج درخشش ثاقبی در لیگ سیزدهم در بازی روز گذشته با مس کرمان در سن سیروس بود. مس در انزلی به شدت دنبال سه امتیاز بود و حتی برای رسیدن به این مهم هواداران خود را نیز از دل کویر به سن سیروس آورده بود.


تا دقیقه ۵۴ بازی قفل دروازه ها بسته بود، تا این که شاهین روی ضربه کاشته محسن یوسفی به پرواز در آمد و به زیبایی دروازه شهداد نژاد را گشود.


اما این پایان هنرنمایی ثاقبی مقابل نارنجی پوشان دیار کریمان نبود، چرا که در دقیقه ۵۸ هنگامی که سانتر سعید یوسف زاده با دفع ناقص شهداد نژاد همراه شد، این شاهین تیز چنگ تالاب انزلی بود که با یک شوت سرکش و زیبا تور دروازه مسی ها را برای دومین بار به لرزه در آورد و باعث پیروزی دلچسب ملوانان شد.

 

شاهین ثاقبی شایستگی حضور در جمع ملی پوشان امید را دارد و اگر کمی مربیان تیم امید توجه بیشتری به بازیهای لیگ داشته باشند به زودی شاهد پرواز شاهین از کرانه های تالاب انزلی به سوی تیم ملی امید و متعاقبا تیم ملی خواهیم بود.

 

منبع : خزر اسپورت