شامگاه دوشنبه با مراسمی که در زوریخ سوئیس انجام می‌گیرد از بین لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و فرانک ریبری یک […]

شامگاه دوشنبه با مراسمی که در زوریخ سوئیس انجام می‌گیرد از بین لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و فرانک ریبری یک بازیکن به عنوان مرد سال گذشته میلادی برگزیده خواهد شد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم انتخاب بهترین‌های جهان در سال ۲۰۱۳ فردا در سالن کنگره شهر زوریخ سوئیس برگزار خواهدشد. این مراسم به طور رسمی از ساعت ۲۰ به وقت تهران آغاز می‌شود.


براساس اعلام فدراسیون جهانی در این مراسم گزینش در رده‌های زیر انجام خواهد شد.


۱- انتخاب بهترین بازیکن مرد جهان


۲- انتخاب بهترین بازیکن زن جهان


۳- انتخاب مربی مرد برتر جهان


۴- انتخاب مربی برتر زن جهان


۵- جایزه ویژه از طرف رئیس فیفا


۶- جایزه تیم اخلاق ورزشی


۷- جایزه ویژه پوشکاش


۸- انتخاب تیم منتخب سال


*انتخاب بازیکن برتر


با توجه به برنامه‌های درنظر گرفته شده، مهم‌ترین بخش این مراسم، انتخاب بهترین بازیکن مرد جهان است.
قسمتی که اکنون از مدتی قبل لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، کریستیانو رونالدو،‌ مهاجم پرتغالی رئال مادرید و فرانک ریبری، هافبک فرانسوی بایرن مونیخ نامزد نهایی برای این منظور شده و البته هریک خود را شایسته کسب این مقام می‌دانند.
این بخش از برنامه در حالی انجام می‌شود که سال گذشته مسی آن را از آن خود کرد و باعث ناراحتی رقیب پرتغالی‌اش «رونالدو»‌شد.


*آخرین اظهار نظرها


با توجه به این نکته که تا قبل از مراسم و انجام همه برنامه‌های در نظر گرفته شده، مشخص نیست، کدامیک از این سه نفر عنوان فوق را کسب خواهند کرد، بازار اظهار نظر میان این سه داغ است.


مسی، رونالدو و ریبری در آخرین اظهارات خود در مورد کسب عنوان فوق چنین نظر داده‌اند:


*مسی: اگر برگزیده نشوم، زندگی‌ام عوض نخواهد شد
خیلی خوشحالم و به خود می‌بالم که یکبار دیگر جزو سه نامزد نهایی انتخاب شدم. از نظر من کسب افتخارات تیمی اهمیت بیشتری دارد. با این حال کسب این عنوان افتخار ارزشمند زیبایی خواهد بود. مسلما اگر برنده این عنوان نشوم،‌هیچ تغییری در زندگی‌ام ایجاد نخواهد شد.


*رونالدو:در همه سال‌های گذشته من شایسته‌تر از همه بودم
در مورد این سئوال که آیا سزاوار کسب این مقام بوده ام یا نه، باید بگویم که واقعا لیاقت داشته‌ام. آنچه در سال گذشته و حتی دو سال گذشته انجام داده‌ام، این موضوع را گواهی می‌کند. اما اگر واقعا نظر خودم را بخواهید در همه سال‌های اخیر لایق کسب این مقام بوده‌ام.

*ریبری:پس از مراسم بازهم مردی خوشبخت هستم
چه برای این منظور انتخاب شوم یا نه، مطمئنا همان انسان خوشبخت باقی خواهم ماند.برای من این که در کنار بزرگانی مثل مسی و رونالدو قرارگرفته‌ام، رضایت زیادی دربردارد.


*اظهارنظر مربیان و بازیکنان


در این حال برخی چهره‌ها و مربیان نیز در مورد بخت بیشتر یا لیاقت افزون تر یکی از سه نامزد فوق اظهار نظر کرده‌اند.


به عنوان مثال زلاتان ایبراهیموویچ، کاپیتان تیم ملی سوئد و عضو پاری‌سن‌ژرمن گفته است: از نظر من هرسه فینالیست شایسته هستند. اما این که کدامیک از این سه تن آن را کسب می‌کند، همان مرد خوشبخت ابتدای سال نو خواهد بود.


پائولو بنتو، سرمربی تیم ملی پرتغال در این حال از کاپیتان تیمش یعنی کریسیتانو رونالدو حمایت کرده است. او گفت: کریس باید خیلی زودتر از این ها صاحب این عنوان می‌شد. اگر امسال هم انتخاب نشود،‌ می‌توان گفت با او ناجوانمردانه انتخاب کرده‌اند.


همچنین پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی بایرن مونیخ آرزو کرده فرانک ریبری، شاگرد فرانسوی‌اش صاحب جام شود.
او گفت: فرانک باید با تبسم و امید به زوریخ برود. رفتن به چنین مراسمی از آن هر بازیکنی نمی‌شود. او باید از هر لحظه این مراسم لذت ببرد. هر سه آنهایی که فینالیست شده‌اند، بازیکنان برجسته‌ای هستند. من هم خوشحالم که از این بین، بازیکنی را مجبور نشدم انتخاب کنم.


آخرین مربی که در این زمینه اظهار نظر کرده، لوئیس فلیپه اسکولاری، سرمربی کنونی برزیل و مربی اسبق پرتغال است. کسی که از انتخاب شدن رونالدو حمایت کرده است.


وی گفت: از نظر من کریس‌رونالدو بهترین است.


به هرحال تا شامگاه دوشنبه (فردا) یکی از این سه بازیکن ،‌خواهد فهمید نتیجه رای تمام مربیان تیم‌های ملی جهان،‌به همراه کاپیتان‌ها و روزنامه نگاران کشورهای جهان درکنار آرای فدراسیون جهان
ی نسبت به هریک چه بوده و بیشترین رای از آن کدامیک برای انتخاب در سال ۲۰۱۳ خواهد شد.