ابارشی (پزشک)، خانبان(آنالیزور)و جوزی(سرپرست)به دلیل قلیان کشی در اردوی تیم زیر ٢٢ سال درکیش از فعالیتهای فوتبالی محروم شدند و […]

ابارشی (پزشک)، خانبان(آنالیزور)و جوزی(سرپرست)به دلیل قلیان کشی در اردوی تیم زیر ٢٢ سال درکیش از فعالیتهای فوتبالی محروم شدند و محسن مسلمان و پیام صادقیان، دو بازیکن این تیم نیز به همین علت تا اطلاع ثانوی محروم شدند.

 

 


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال در برخورد جدی با کسانی که در اردوی تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال اقدام به قلیان کشیدن کرده بودند آن‌ها را از حضور در تیم‌ ملی زیر ۲۲ سال محروم کرد.


کسانی که محروم شدند عبارتند از دکتر ابارشی پزشک تیم ملی زیر ۲۲ سال، مهرداد خانبان آنالیزور تیم ملی زیر ۲۲ سال و همچنین پیام صادقیان و محسن مسلمان. البته این بازیکنان می‌توانند برای باشگاه خود یعنی پرسپولیس به میدان بروند.


این حکم محرومیت در حالی برای این دو بازیکن صادر شده که صادقیان و مسلمان هر دو کشیدن قلیان را تکذیب کرده بودند.


همچنین رسول جوزی سرپرست تیم ملی زیر ۲۲ سال هم به دلیل اینکه مسئولیت کادر تیم را بر عهده داشته از سمتش برکنار شد.


به گزارش ایسنا این افراد طبیعتا همراه با تیم ملی زیر ۲۲ سال به بازی‌های قهرمانی آسیا در عمان اعزام نمی‌شوند. صادقیان و مسلمان نیز جزو لیست ۲۳ نفره نهایی تیم ملی زیر ۲۲ سال نیستند.


با توجه به اینکه اسامی تمامی بازیکنان و اعضای کادر فنی و سرپرستی تیم‌ها در AFC ثبت شده‌ است، فدراسیون نمی‌تواند افراد جدیدی را در مسئولیت‌های فوق جایگزین آن‌ها کند. اگرچه تیم ایران بدون پزشک امروز راهی عمان می‌شود اما دو فیزیوتراپ همراه این تیم هستند.


همچنین سید هادی آیت‌اللهی نایب رییس اول فدراسیون که پیش از این قرار بود برای یک مسابقه از بازی‌های تیم ملی در عمان به این کشور سفر کند مسئولیت کاروان تیم ایران را در کل زمان حضور در عمان بر عهده خواهد داشت.
بر اساس این حکم، این بازیکنان فقط از حضور در تیم‌های ملی محروم شده‌اند و می‌توانند برای باشگاه‌های خود بازی کنند. همچنین از کارلوس کی‌روش نیز خواسته شده است تا اطلاع ثانوی این بازیکن
ان را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت نکند.