در هفته ای که پشت سرگذاردیم تغییرات مدیریتی که وقوع آن قابل پیش بینی بود عملیاتی شد و مدیریت جدید […]

در هفته ای که پشت سرگذاردیم تغییرات مدیریتی که وقوع آن قابل پیش بینی بود عملیاتی شد و مدیریت جدید اولین تصمیمات و انتخابهای خود را عملی نمودند که اولین آنها قطع همکاری با مدیرعامل ملوان و انتخاب مدیرعامل جدید بود .


قبل از اینکه وارد بحث شویم جا دارد همینجا از زحمات آقای صادق درودگر در طی یک فصل و نیمی که مسئولیت اداره ملوان را داشتند از طرف همه ملوانی ها تشکر نموده و برای ایشان در ادامه راه زندگی آرزوی موفقیت و سربلندی بنماییم . آقای درودگر برای حضور آبرومندانه ملوان علی الخصوص در فصل جاری که منابع مالی مشخصی هم در دسترس نبود تلاش فراوانی نمودند که آن زحمات دور از چشم هواداران ملوان نبوده است. ایشان هم مانند هر فردی دارای نقاط مثبت و منفی بودند و طبیعی است که کارنامه ایشان دارای موافقان و مخالفینی باشد که عقیده هر یک قابل احترام میباشد اما نگاهی گذرا به نظرات هواداران ملوان میتواند مهر تاییدی باشد بر کارنامه ایشان در تیم ملوان . هر حال به تصمیم مالک جدید ملوان احترام میگذاریم و این انتخابات و انتصابات را حق مسلم ایشان میدانیم و ضمن تبریک به جناب ناخدا غلامی به جهت انتصاب در پست مدیریت ملوان امیدواریم این تحولات در نهایت منتج به فایده برای ملوان باشد و حضور ایشان بتواند برای این تیم منشاء خیر بوده و به اعتلای نام ملوان کمک نماید .

 

در این چند روزه و علی الخصوص بعد از حضور جناب آقای محجوب در برنامه سکو و نگاهی به مصاحبه هایی که صورت گرفته نگرانی هایی را در بین هواداران بوجود آورده است که بر خود لازم میبینیم بعنوان رسانه ای مستقل در این مورد به بحث بنشینیم . ملوان بندر انزلی که به زعم فوتبالدوستان کشور به آژاکس ایران مشهور شده است سالهاست بسان کارخانه ای بدون توقف در حال تولید ستاره های ریز و درشتی در آسمان فوتبال کشور بوده و با تکیه بر استعدادهای بومی خود شانه به شانه بزگترین تیمهای کشور به بالاترین سطوح و مدارج دست پیدا کرده است . بیش از چهار دهه از عمر ملوان میگذرد و کسب افتخاراتی که با دست خالی بدست آمده ملوان را دارای گنجینه ای شگرف از تجربه و سابقه نموده که متضمن بقای ملوان در طول این سالها بوده است . بدیهی است برای پرورش این همه ستاره خون دلها خورده شده تا ملوان بدینجا رسیده است و این راه پر پیچ و خم طی نشده مگر با همت بزرگان و پیشکسوتانی که از بذل شیره جان خود برای آبیاری کردن این درخت تناور دریغ ننموده اند .حال درک نمیکنیم با چه استدلالی صحبت از جذب آقای چراغپور به جهت مدیریت آکادمی ملوان میشود در حالی که آکادمی ملوان به بهترین وجه اداره میشود . کافیست نگاهی به جدول رده بندی لیگ در پایه های مختلف و البته سرمایه گذاری انجام شده توسط باشگاه با وجود مشکلات مالی فراوان داشته باشیم تا متوجه شویم فعل مدیریت در بخش آکادمی به گونه ای پیش رفته است که به طور قطع نمره قبولی را خواهند گرفت .حالیه مجدداً این سوال مطرح میشود که با همه این اوصاف چرا باید برای مدیریت این بخش شاهد اسامی باشیم که هیچ سنخیتی با ملوان ، هوادارانش و تاریخ آن نداشته اند .

 

ضمناً کسی که برای سایتهای هوادار غیر ملوانی تلاش میکند و با آنها ارتباط نزدیکی دارد چرا باید برای مسئولیت رسانه باشگاه ملوان به عنوان گزینه مطرح شود ؟ به نظر میرسد برخی توصیه ها و مشاوره هایی که از سمت برخی افراد خارج از انزلی و نه چندان ملوانی می شود عامل اصلی این موضوع است که اگر اینگونه باشد واقعاً متاسف خواهیم شد از اینکه از کسانی که سابقه عتاب و عداوتشان با ملوان روشنتر از آفتاب است مشاوره گرفته میشود . دور نیست روزهایی که با مدیریت وقت ملوان برای مقابله با برخی از این جریانات خارج از انزلی بحث میکردیم و بعد از مدت کوتاهی صحت حرفمان به تایید رسید تا مشخص شود « آزموده را آزمودن خطاست ! » .

 

شاید بهتر باشد از تجربیات گذشته استفاده کنیم تا برای تصمیمات ناثواب هزینه نکرده و انرژی و امکانات خود را برای اعتلای ملوان بکار گیریم . ضمن اینکه در برنامه های اعلام شده مالکیت محترم نشانی از تیم بزرگسالان دیده نمیشود و آنچه عنوان میشود فقط سرمایه گذاری در بخش آکادمی و پایه ها است در حالی که اصل هر باشگاه تیم بزرگسالان و لیگ برتر آن محسوب میشود . خیلی از هواداران منتظرند در مورد تقویت تیم ، حفظ شاکله تیم ، کادر فنی و بودجه تیم در فصل بعد نیز صحبت شود اما تاکنون صحبتی در این زمینه نشده است . شاید به نظر برسد خیلی زود باشد که در مورد فصل بعد صحبت کنیم اما با توجه به مصاحبه های متعددی که انجام شده است واینکه تا بحال صحبتی در مورد تیم بزرگسالان نشده است کمی باعث نگرانی هواداران گشته است که گویا اولویت اصلی با آکادمی و ترانسفر بازیکنان پایه است تا حضور قدرتمندانه در لیگ برتر !

 

به هر حال یک نیم فصل بی دغدغه با آقای هدایتی در دور رفت و کسب مقام دوم جدول نشان داد که پتانسیل ملوان برای بالانشینی بسیار قابل توجه بوده و ریسک سرمایه گذاری بسیار کمی دارد و مطمئناً جناب آقای محجوب هم با تکیه بر این پتانسیل و تاریخ قدم به عرصه فوتبال کشور و همکاری با ملوان گرفته اند . شکی نیست که با ارائه یک برنامه مدون و صحیح و مدیریت آن میتوانیم به آنچه که مد نظر ایشان و هواداران است برسیم . باید باور کرد که آنچه آرزو داریم آنچنان دور از دسترس نیست که جدی بدان فکر نکنیم ! امیدوارم مالکیت محترم به این مقوله نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا دوباره شاهد پرواز قوهای سپید باشیم . به امید آن روز …

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)