هفته بیست و یکم لیگ برتر روز جمعه با برگزاری سه دیدار آغاز می‌شود که در حساس‌ترین بازی پرسپولیس صدرنشین […]

هفته بیست و یکم لیگ برتر روز جمعه با برگزاری سه دیدار آغاز می‌شود که در حساس‌ترین بازی پرسپولیس صدرنشین میزبان نفت تهران است.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از وقفه ای ۱۲ روزه، بازی های لیگ برتر از سر گرفته می شود و مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال در روزهای جمعه و شنبه برگزار می شود. در این هفته کورس صدرنشینی بین سه تیم پرسپولیس، نفت و استقلال است. پرسپولیس و نفت هم با یکدیگر بازی دارند.

نگاهی به سه دیدار روز جمعه می اندازیم؛

پرسپولیس – نفت؛ یک گل برای حفظ صدرنشینی!


نتیجه دیدار رفت: نفت یک -پرسپولیس صفر


این بازی فینال گونه هفته بیست و یکم لیگ برتر است. پرسپولیس اگر می خواهد همچنان صدرنشین لیگ برتر بماند باید هر سه امتیاز این بازی خانگی و شش امتیازی را بگیرد. ضمن اینکه انتقام باخت دقیقه ۹۴ بازی رفت را هم بگیرد.
سرخپوشان نسبت به آن بازی شرایط بسیار مناسب تری دارند. بازیکنان پرسپولیس اکنون باهم هماهنگ شده اند و به قول بازیکنانش چشم بسته هم یکدیگر را در میدان پیدا می کنند. سرخپوشان صدرنشین لیگ هم هستند و می خواهند این صدرنشینی را حفظ کنند.

پرسپولیس اگر در این دیدار پیروز شود، قدم بزرگی به سوی قهرمانی برداشته اما توقف در این بازی ممکن است به صدرنشینی استقلال در پایان هفته بیست و یکم ختم شود اتفاقی که نه هواداران پرسپولیس و نه بازیکنان و مربیان این تیم دوست ندارند، بنابراین آنها می خواهند مقابل تیم بی حاشیه، یکدست و البته بی تماشاگر نفت سه امتیاز را بگیرند و به صدرنشینی خود ادامه بدهند.

نفت هم با یحیی گل محمدی نتایج درخشانی در این فصل گرفته و توانسته همچنان در کورس قهرمانی حضور داشته باشد. هرچند او با مدیران این باشگاه دچار چالشی عجیب شد و از سمتش استعفا هم داد استعفایی که کمتر از ۴۸ ساعت دوام داشت. با این حال اگر گل محمدی از پرسپولیس سه امتیاز بگیرد شاید این مرتبه هم مانع قهرمانی پرسپولیس شود او فصل گذشته سرمربی پرسپولیس بود در فینال جام حذفی ، قهرمانی را به سپاهان در ورزشگاه آزادی تقدیم کرد.

رویارویی گل محمدی سرمربی فصل گذشته پرسپولیس با علی دایی هم برحساسیت ها و جذابیت های این مسابقه اضافه می کند. گل محمدی در بازی رفت یک بار دایی را شکست داده و دایی دوست ندارد در مجموع دو دیدار رفت و برگشت شش امتیاز به همبازی سابقش بدهد.

هادی نوروزی مهاجم نیم فصل اول پرسپولیس هم که به نفت رفته است انگیزه های زیادی در این دیدار دارد.

پرسپولیس که بهترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد به خوبی بلد است که مهاجمان حریف را مهار کند. سرخپوشان در این فصل رمز و راز بردهای اقتصادی( یک بر صفر ) را به خوبی یاد گرفته اند. آنها اگر در این بازی هم یک گل بزنند و گلی نخورند صدرنشین می مانند و باید دید سرخپوشان مقابل نفت هم یک برد اقتصادی دیگر به دست می آورند یا این گل محمدی است که از پرسپولیس امتیاز می گیرد. نفت اگر پرسپولیس را شکست بدهد ۴۰ امتیازی می شود و به طور موقت صدرنشین خواهد شد و به شرطی که استقلال شنبه نتواند مقابل راه آهن پیروز شود در آن صورت صدرنشینی اش دوام خواهد داشت اتفاقی که بعید است رخ بدهد.

پرسپولیس در این بازی دو بازیکن محروم دارد. سیدمهدی سیدصالحی و پیام صادقیان که این دومی به حکم کمیته انضباطی و به طور ناگهانی محروم شد صادقیان بازیکن گلساز پرسپولیس هست و محرومیتش می تواند خیلی به سود نفت تهران تمام شود همان قدر که پرسپولیس از غیبت این ستاره جوانش زیان خواهد دید.

*استقلال خوزستان – فولاد؛ دربی قرمز و آبی در اهواز


نتیجه دیدار رفت فولاد ۳- استقلال خوزستان ۲


دربی رفت خوزستان زیبا، پرگل و هیجان انگیز بود اما مربیان ضرب المثلی دارند که می گویند در نیم فصل دوم دروازه ها کوچک تر می شود! زیرا تیم ها محتاط تر و دفاعی تر بازی می کنند. بنابراین شاید انتظار دیدن ۵ گل در بازی برگشت توقع زیادی باشد با این حال این مسابقه می تواند یکی از بازی های زیبا و جذاب هفته باشد.

شاگردان حسین فرکی برای اینکه همچنان جز مدعیانی قهرمانی لیگ باشند در این  بازی می خواهند استقلال خوزستان را شکست بدهند.

شاگردان عبدالله ویسی هم برای اینکه حداقل همچنان در رده نهم باقی بمانند باید از این بازی امتیاز بگیرند.

دربی خوزستان هم یک دربی بین قرمز پوشان فولادی و آبی پوشان استقلال خوزستان است.

ذوب آهن – ملوان؛ تقوی به دنبال اولین برد


نتیجه دیدار رفت: ملوان یک ذوب آهن ۲


ذوب آهن نسبت به بازی رفت خیلی تغییر کرده است. این تیم اکنون با سرمربی جدید به مصاف ملوان می رود و مجتبی تقوی جانشین لوکا بوناچیچ شده هرچند هنوز بردی به دست نیاورده و تقوی می خواهد در این بازی خانگی اولین بردش را دشت کند تا از رده چهاردهم جدول لیگ خودش را بالا بکشد و از منطقه خطر فرار کند. ملوان اما در رده هشتم قرار دارد. اگر در این بازی پیروزی شود رتبه تک رقمی اش را تا حدی تضمین می کند گرفتن یک امتیاز هم در اصفهان برای ملوان نتیجه بدی نیست. باید دید تقوی می تواند اسکوچیچ را شکست بدهد یا این مربی کروات همچنان می تواند با ملوان خوب نتیجه بگیرد.

پنج دیدار دیگر هفته بیست و یکم روز شنبه برگزار می شود.