جام حذفی هم برایمان تمام شد و البته خیلی زود ! از اولین بازی ملوان در مقابل مس رفسنجان ،میشد […]

جام حذفی هم برایمان تمام شد و البته خیلی زود ! از اولین بازی ملوان در مقابل مس رفسنجان ،میشد فهمید که نمیتوان با این نوع بازی در جام حذفی و مقابل استقلال امید زیادی داشت.

 

فارغ از نتایج بد و ناامید کننده ابتدای فصل و نوع بازی کسالت بار ملوانان در آن روزها و در پی آن بردها و پیروزیهای غرور انگیز قوهای سپید در هفته های اخیر که امیدواریهای زیادی را در دل عاشقان ملوان را پدید آورد، بازیهای رو در روی امسال ملوان در مقابل دو تیم پایتخت بدجوری هواداران ملوان را دل آزرده کرد. هوادارانی که فراموش نکرده اند که ملوانشان در بدترین شرایط مالی و حتی کمبود و فقر بازیکن ،چنان شجاعانه و دریادل وارد زمین میشدند که بقولی نفس حریف را میگرفتند. دور نیست آن روزهایی که حتی ملوان میباخت ولی از جانب خیلی از مطبوعات بعنوان تیم برتر هفته انتخاب میشد!

آقای اسکوچیچ عزیز ممنون زحمات شما هستیم و به افکار تاکتیکی تان احترام میگذاریم .هر چند نمیخواهیم وارد بحث فنی و نقاط ضعف وقوت شما شویم که تجربه ثابت کرده شما و همه مربیان بلوک شرق اخلاق خاص و البته انتقاد ناپذیری دارید که اگر این چنین نبود سوالات زیادی در خصوص این بازی و نوع چیدمان و تعویضهایتان در ذهنمان بود.

ولی سرمربی محترم :درست است که سالهاست به لطف تقسیم عادلانه امکانات بین تیمهای صنعتی و لیگ برتری!!! و تبعیض های آشکار سیستم ورزش وفدراسیون و…افتخاری کسب نکرده ایم اما هنوزم که هنوز است ما جزو پرافتخار ترین تیمهای شهرستانی و باسابقه ترین تیمها در لیگ برتر محسوب میشویم و البته افتخارمان است که بگوییم هرگاه سوگلی های پایتخت را بردیم با شایستگی و برتری فنی بردیم و اگر هم زورمان به مافیای فوتبال ایران نرسید و باختیم بازنده ای سربلند بودیم.

دراگان عزیز هیچکدام از هواداران ملوان که اکنون ناراحت و مغموم و البته عصبانی هستند ، نه دشمن شما هستند و نه با کسی غرض ورزی دارند و اتفاقاً در روزهایی که پیروزیهای خوبی را بدست آوردیم نقش شما و تفکرات تاکتیکی تان را بسیار پر رنگ دیدیم اما هواداران و عاشقان ملوان عادت نکرده اند که از قوی سپیدشان چنین نمایشی را درمقابل این دو تیم تهرانی ببینند!

اصلا بحث باخت در مقابل این تیمها نیست و این جمله را موکداً تکرار میکنم که «اصلا بحث باخت در مقابل این دو تیم نیست» که ما از این باختها و شکستها زیاد دیده ایم بلکه نوع بازی کسالت آور و بدون هیجانمان در چنین بازیهایی توی ذوق میزند.اینکه ما در  ۴بازی رو در روی این دو تیم به اندازه انگشتان یک دست موقعیت گل ایجاد نمیکنیم و حتی یک گل هم نمیزنیم شما را به چه نتیجه ای میرساند؟

آقای اسکوچیچ شما بارها استقلال و پرسپولیس را با رئال و بارسا مقایسه کرده اید ولی این نکته را بگویم که این دو تیم براساس شایستگیهای فنی و البته سیستم بینظیر باشگاهداریشان به چنین جایگاهی رسیده اند نه مانند این دو تیم با لابی بازی و غارت اموال بیت المال و تبعیض و ناداوری و…که گاه بیگاه نتایجشان باعث آبروریزی فوتبال ایران در آسیا شده!اگر هم با همه این مسائل آنها در فوتبال ایران غول باشند،یادمان نمیرود که ملوان همیشه لقب “غول کش” را درفوتبال ایران یدک میکشید!

قبلا زیاد باخته ایم و دیروز باختیم و باز هم خواهیم باخت که یک روی سکه در فوتبال باخت است و این جزیی از زندگی است اما در مکتب اصیل ملوان اینگونه باختن موجه نیست.

ضمن اینکه از بزرگترهای تیممان در چنین روزهایی انتظار بیشتری میرود تا با تزریق آرامش روانی و روحیه جنگندگی و دریایی در  زمین یار و کمک حال تیم باشند و از تجربیات خویش در خصوص نوع این بازیها و نحوه داوریها و برخورد آنها در زمین با تیمهایی مثل ملوان را در نظر بگیرند.

در هرصورت همه ما میدانیم تیممان جوان است و نبودمهره تاثیرگذارمان فشنگچی مشهود بود وهمچنین سالهاست ناداوریها و سیاست های فدراسیون در چنین بازیهایی نقش انکار ناپذیر دارند و یقین داریم که باز هم صدایمان به جایی نخواهد رسید پس از تیممان و کادر فنی تیممان میخواهیم که نوع نگرش خود را در بازی رودررو با این دو تیم عوض کنند همانگونه که در دربی گیلان با فوتبالی زیبا و مدرن و بدون حرف و حدیث به پیروزی رسیدیم در ادامه راه هم و در مقابل این دو تیم از پیش بازنده نباشیم و همان ملوانی باشیم که در برابر این دو تیم و حتی در بدترین شرایط ملوان بود وموج دریا و غول کش…

نفسمان به نفس قوی سپیدمان بسته است وآرزوی موفقیت میکنیم برای هر کسی که درمجموعه ملوان کار میکند که پیروزی وموفقیتشان سربلندی ملوانان را درپی دارد.

 

 

شهرام شاهین

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)