استقلال و ملوان حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی را در تهران برگزار می‌کنند.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران […]

استقلال و ملوان حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی را در تهران برگزار می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران روز یکشنبه با سه دیدار به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین دیدار استقلال به مصاف ملوان بندر انزلی می‌رود.

 

 

 

آبی‌پوشان که هیچ‌گاه در تهران به ملوان نباخته‌اند می‌خواهند با کسب یک پیروزی به جمع هشت تیم برتر راه پیدا کنند. آنها برای این دیدار تنها بیگ‌زاده را به دلیل مصدومیت به همراه ندارند و البته حضور جمشیدیان هم در این دیدار در هاله‌ای از ابهام است. استقلالی‌ها که در لیگ شرایط خوبی دارند، این روزها زیر فشار انتقادات مربوط به کیفیت بازیشان هستند. بسیاری بر این باورند که آبی‌پوشان در ارائه بازی زیبا و خلق موقعیت‌های گل ناتوان هستند و باید دید نمایش آنها در بازی برابر ملوان چگونه خواهد بود.

در سوی مقابل شاگردان اسکوچیچ در لیگ برتر مغلوب پرسپولیس شده‌اند و باید دید می‌توانند تلافی آن شکست را بر سر دیگر تیم تهرانی در بیاورند یا خیر. اسکوچیچ به عنوان مربی جام های حذفی شناخته می‌شد که به ایران آمد و حالا در دومین گام حضورش باید جلوی استقلال هنرش را در جام حذفی نشان دهد. ملوان از معدود‌ تیم‌هایی است که در جام‌های حذفی افتخاراتی دارد و حالا باید به مصاف پر افتخارترین تیم در جام حذفی برود.

این دو تیم در رقابت‌های لیگ برتر و در تهران به مصاف یکدیگر رفته‌اند و در نهایت ابی‌پوشان با یک گل به پیروزی دست یافتند.

ملوان برای رسیدن به این مرحله از سد مس رفسنجان گذشته و استقلال نیز برای صعود به این مرحله از سد کاسپین قزوین عبور کرده است.

برنده این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ذوب آهن می‌رود.

در دیگر دیدارهای مرحله‌ یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی ایران تیم‌های مس کرمان و نفت امیدیه به مصاف یکدیگر می‌روند. مسی‌ها برای رسیدن به این مرحله از سد شهرداری دزفول گذشته‌اند و نفت امیدیه نیز با برتری برابر صبای قم پای به این مرحله گذاشته است. برنده این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود.

آخرین دیدار مرحله یک هشتم را هم نفت مسجد سلیمان و تراکتورسازی برگزار می‌کنند. نفت مسجد سلیمان با حذف سایپا و تراکتورسازی با حذف ماشین سازی تبریز پای به این مرحله گذاشته‌اند. پیروز این میدان نیز در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف راه آهن می‌رود.

برنامه بازی‌های باقی مانده از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

* یکشنبه، هشتم دی


– نفت مسجد سلیمان – تراکتورسازی ساعت ۱۵

– استقلال – ملوان ساعت ۱۴:۲۵

– مس – نفت امیدیه ساعت ۱۴:۱۵

پیش از این تیم‌های فولاد خوزستان، پرسپولیس تهران، راه آهن، ذوب آهن و صنعت نفت آبادان به جمع تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی راه یافته‌اند.