استقلال و ملوان فردا (یکشنبه) یکی از جذاب‌ترین دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی را برگزار خواهند کرد.   […]

استقلال و ملوان فردا (یکشنبه) یکی از جذاب‌ترین دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی را برگزار خواهند کرد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی فردا (یکشنبه) با برگزاری ۳ دیدار پیگیری می‌شود که در مهم‌ترین بازی استقلال در ورزشگاه آزادی پذیرای ملوان بندرانزلی خواهد بود.

مس کرمان – نفت امیدیه


برای مس که یکی از تیم‌های فانوس به دست لیگ برتر است، ادامه حضور در مسابقات جام حذفی توفیق اجباری است. اجباری از آن جهت که این تیم تمرکزش روی لیگ برتر است اما تا جایی که جدول و حریفان اجازه دهند باید در جام حذفی پیش برود. مس کرمان که با شکست شهرداری دزفول دسته دومی به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی رسیده در این مرحله به مصاف نفت امیدیه می‌رود که آن هم از تیم‌های دسته دومی است.
حریف دسته دومی مس که فردا در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان مقابل این تیم صف‌آرایی می‌کند، عنوان «شگفتی‌ساز» این مسابقات را یدک می‌کشد، چرا که در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی موفق شد در خانه صبای قم شکست یک بر صفر را به این تیم تحمیل کند. همین موضوع نشان می‌دهد مس در بازی عصر فردا کار دشواری مقابل حریف خوزستانی خود ندارد.

نفت امیدیه در پایان نیم فصل اول مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم با ۱۹ امتیاز (۴ امتیاز کمتر از تیم صدرنشین) عنوان پنجم گروه «ب» رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است و براساس ادعای سرمربی این تیم تداوم شگفتی‌سازی در جام حذفی از اهم برنامه‌های آن به شمار می‌آید. آیا فردا مظلومی و شاگردانش اجازه کسب یک پیروزی دیگر را به نفت خواهند یا اینکه شکست‌های نارنجی‌پوشان از لیگ برتر به جام حذفی تسری پیدا می‌کند؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید تا عصر فردا صبر کنیم.

برنده دیدار مس کرمان – نفت امیدیه در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود که در مراحل قبل سپاهان اصفهان و گسترش فولاد تبریز را شکست داده است.

 

استقلال-ملوان


یکی از حساس‌ترین دیدارهای فردا جام حذفی تقابل استقلال و ملوان بندرانزلی در ورزشگاه آزادی است. استقلالی که در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی کاسپین قزوین را با یک گل شکست داده در جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات از ملوانی پذیرایی می‌کند که با شکست مس رفسنجان به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات رسیده است.

قهرمان ۲ دوره قبل مسابقات جام حذفی که فصل گذشته در مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها به سپاهان باخت و حذف شد، فردا درحالی از ملوان پذیرایی می‌کند که «اَنگ» ارائه بازی‌های نه چندان دلچسب را بر پیشانی دارد و در روند بازی این تیم بهبودی به وجود نمی‌آید. با این حال استقلال قلعه‌نویی با اتکا به تجربیات بازیکنان خود خوب می‌برد و به همین خاطر با یک امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین رتبه دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر را در اختیار دارد.

استقلال که در ۴ بازی اخیر خود در لیگ برتر و جام حذفی پیروز بوده، روی کاغذ شانس بیشتری برای پیروزی مقابل ملوان دارد، به ویژه اگر به این نکته توجه داشته باشیم که ۳ بازی از ۴ دیدار اخیر آبی‌پوشان در خانه این تیم برگزار شده است. آبی‌پوشان ۳۵ روز پس از برتری مقابل ملوان بندرانزلی در دیداری معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر، این بار در جام حذفی درحالی مقابل این تیم قرار می‌گیرند که شوک جدایی قریب الوقوع  پژمان منتظری این تیم را تحت تاثیر قرار داده است.

ملوان هم درحالی فردا مقابل استقلال صف‌آرایی می‌کند که متاثر از شکست یک بر صفر هفته اخیر مقابل پرسپولیس فرصت ارتقا به رده‌های میانی جدول رده‌بندی لیگ برتر را از دست داد. قوی سپید انزلی که یکی از پرافتخارترین تیم‌های جام حذفی است به دنبال پیروزی در ورزشگاه آزادی است تا شاید دوباره پرواز خود را آغاز کند. باید دید قلعه‌نویی به قوی سپید اجازه پرواز در منطقه حفاظت شده خود می‌دهد یا خیر.
برنده دیدار استقلال – ملوان بندرانزلی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف ذوب‌آهن می‌رود.

نفت مسجد سلیمان – تراکتور‌سازی تبریز


شروع طوفانی تراکتورسازی تبریز در نیم فصل دوم لیگ برتر با پیروزی مقابل پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز با ۲ تساوی و یک شکست همراه شد که سقوط این تیم به رده پنجم جدول را به دنبال داشت. تیم مجید جلالی که مدعی است به روزهای اوج خود بازخواهد گشت فردا (یکشنبه) در خانه نفت مسجد سلیمان به میدان می‌رود، در چارچوب دیداری از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی.
سرخپوشان تبریزی که نیم نگاهی به قهرمانی جام حذفی دارند تا فصل ۹۳-۹۲ فوتبال ایران را بدون جام به اتمام نرسانند، قطعاً در این دیدار خارج از خانه با اندیشه برد وارد زمین خواهند شد اما وقتی متوجه می‌شویم این تیم دسته اولی در مرحله قبل موفق به شکست سایپا در خانه این تیم کرجی شده است، پی می‌بریم که کار جلالی و شاگردانش در مصاف با نفتی‌های مسجد سلیمان آسان نیست. نفت گرچه صلابت فصل گذشته را ندارد اما به هرحال نمی‌توان از انگیزه این تیم به سادگی گذشت. تیمی که با ۱۴ امتیاز رتبه هشتم جدول گروه «ب» لیگ دسته اول را در اختیار داشته و شانس اندکی برای راهیابی به لیگ برتر دارد، بدون شک آخرین فرصت ادامه حضور در لیگ دسته اول را به راحتی از دست نمی‌دهد.

برنده دیدار نفت مسجد سلیمان – تراکتورسازی تبریز در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور با راه آهن سورینت روبه‌رو می‌شود.

تاکنون صعود پرسپولیس، راه‌آهن سورینت، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی قطعی شده است.

– برنامه دیدارهای باقی‌مانده از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

یکشنبه ۸ دی‌ماه ۹۲


مس کرمان – نفت امیدیه، ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه امام علی (ع) کرمان
استقلال – ملوان بندرانزلی، ساعت ۱۴:۲۵، ورزشگاه آزادی تهران
نفت مسجد سلیمان – تراکتور‌سازی تبریز، ساعت ۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز