برای پیدا کردن آخرین برد پرسپولیس در انزلی باید به حدود ۸ سال قبل برگردید، هفته بیست و ششم لیگ […]

برای پیدا کردن آخرین برد پرسپولیس در انزلی باید به حدود ۸ سال قبل برگردید، هفته بیست و ششم لیگ پنجم، تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۴

 

 

 

ظاهرا پرسپولیسی ها بعد از شکستن طلسم ۷ ساله  برد در کرمان حالا باید به فکر شکستن طلسم دیگری باشند که البته این دومی کمی مشکل تر به نظر می رسد.آنها برای رسیدن به این مهم بر خلاف دفعه قبل یک تیم میانه جدولی را مقابل خود دارند که بر عکس مس حال و روز خوبی دارد و نکته مهم اینکه در استادیوم خانگی اش کسی پرسپولیس را تشویق نخواهد کرد.

این طلسم مربوط به شکست ملوان در انزلی است که حالا حدود ۸ سال به طول انجامیده تا جایی که  هواداران پرسپولیس اصلا یداشان نمی آید کی در انزلی برنده شدند  و چرا تا الان این  طلسم نشکسته است.پرسپولیس  تا فردا که زمان رویارویی مجدد این تیم مقابل ملوان خواهد بود  یک بازه زمانی طولانی از برد در در انزلی مقابل قوهای سپید بندر دور بوده اند که دقیقا با احتساب دو سال کبیسه می شود ۲۸۳۶ روز !

پرسپولیس تا حالا در ۲۴ بازی لیگ و ۴ بازی جام حذفی مقابل ملوان در بندر انزلی به میدان رفته اند و در این بازی ها ۶ برد و ۱۶ تساوی و ۶ باخت به دست آورده است. ۶ برد پرسپولیس در سال های ۵۲، ۵۴، ۷۰، ۷۵، ۸۳ و ۸۴ رقم خورده است. پرسپولیس همچنین یک بار هم در جام حذفی سال ۶۷ در انزلی به مصاف تیم استقلال انزلی رفت و ۲- صفر این تیم را شکست دا اما از آخرین برد این تیم مقابل ملوان مدت های طولانی گذشته است..

برای پیدا کردن آخرین برد پرسپولیس در انزلی باید  به حدود ۸ سال قبل برگردید، هفته بیست و ششم لیگ پنجم،  تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۴  و روزی که آری هان  هلندی روی نیمکت این تیم نشسته بود؛. در آن روز سرخ ها ۳-۱ ملوان را شکست دادند که شیث رضایی، علی انصاریان و علی علیزاده از دقیقه ۱۵ تا ۲۴ گل زدند  و یک شکست خانگی را طی ۱۱ دقیقه به تیم نصرت ایراندوست تحمیل کردند. در آن دیدار محمد غلامین هم از روی نقطه پنالتی تک گل ملوان را زد. پرسپولیس بعد از آن برد، طی ۸ بازی اخیر در لیگ برتر و جام حذفی در انزلی ۵ تساوی و ۳ باخت به دست آورده است.

 

سایت گل