ویلیام آتشکده بازیکن تیم سوئدی اوربرو بدنبال بهبودی از مصدومیت خود ابراز امیدواری کرد که تیم ایران را در جام […]

ویلیام آتشکده بازیکن تیم سوئدی اوربرو بدنبال بهبودی از مصدومیت خود ابراز امیدواری کرد که تیم ایران را در جام جهانی ۲۰۱۴ همراهی کند.

 

 

 

ویلیام آتشکده ۲۱ ساله که در باشگاه اوربرو سوئد بازی می کند، به علت مصدومیت طولانی نتوانست تیم خود را برای مدت زیادی در فصل گذشته همراهی کند.


اکنون برای مهاجم اروبرو بعد از بهبودی از مصدومیت ، سوال این است که آیا می تواند در جام جهانی تابستان آینده که ایران با آر‍ژانتین، بوسنی و هرزگووین و نیجریه هم گروه است، حضور یابد.


آتشکده در گفت و گو با تارنمای fotbollskanalen.se اظهار داشت: بعد از مصدومیت هنوز آمادگی خود را بدست نیاورده ام. در حال حاضر تمرینات بدنسازی انجام می دهم.


وی افزود: برای آمادگی خود هرکاری بتوانم انجام می دهم؛ هیچ چیزی غیرممکن نیست.


در فصل ۲۰۱۲ کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران که سابقه هدایت تیم ملی پرتغال و دستیاری

الکس فرگوسن در منچستریونایتد را در کارنامه خود دارد، به اوربرو آمد و بازی آتشکده را از نزدیک تماشا کرد. 
او در آن بازی دو گل مقابل اوتیدابرگ به ثمر رساند و مورد تمجید کی روش قرار گرفت.


آتشکده گفت: کی روش در مورد من چیزهایی شنیده بود و به سوئد آمد. من دو گل زدم و او بعد از بازی با من صحبت کرد.


وی گفت: کی روش چندین بار با من تماس گرفت. من گفتم می خواهم صبر کنم و برای تیم ملی زیر ۲۱ سال سوئد بازی کنم. در ماه دسامبر او دوباره از من دعوت کرد و این بار با اطمینان جواب مثبت دادم. امیدوارم در آینده ایران را در جام جهانی همراهی کنم.


آتشکده با اشاره به سابقه حضور کی روش در تیم های بزرگ گفت: حضور یک سرمربی بزرگ در اوربرو و تماشای بازی من اتفاق تاثیرگذاری بود.


آتشکده اظهار داشت: من هیچ شناختی از مهاجمان تیم ندارم. فقط یک نفر را در استاندارد لیژ می شناسم که تقریبا در تمام دیدارهای ملی حضور داشته است. اما از سایر مهاجمان تیم شناخت چندانی ندارم. به همین خاطر واقعا نمی دانم چگونه خود را ارزیابی کنم.


آتشکده در مورد هم گروهی ایران با آرژانتین، بوسنی و نیجریه گفت: گروه سختی است اما هر اتفاقی ممکن است. این تیم ها حریفان آسانی نیستند.