سرمربی تیم ملی ایران اعتقاد دارد شاگرد پیشین او امسال شایسته دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فیفا است.     […]

سرمربی تیم ملی ایران اعتقاد دارد شاگرد پیشین او امسال شایسته دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فیفا است.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی پرتغال که در حال حاضر هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارد، امروز (سه‌شنبه) از طریق فرودگاه لیسبون وارد پرتغال شد.


سرمربی ۶۰ ساله تیم ملی کشورمان در گفت‌و‌گو با روزنامه «رکورد» پرتغال در  خصوص انتخاب بازیکن سال فیفا گفت: اگر قرار باشد به عملکرد فصل گذشته نگاه کرد شکی نیست که برنده این عنوان کسی نیست جز رونالدو! امیدوارم کسی رای بیاورد که شایسته‌اش باشد و آن کسی نیست جز کریستیانو!


کی‌روش با طفره رفتن از رایی که امسال برای انتخاب بهترین بازیکن سال فیفا داده است، گفت: البته فرانک ریبری هم فصل فوق‌العاده‌ای را از لحاظ کسب عنوان قهرمانی پشت‌سر گذاشت.


سرمربی پرتغالی ایران تصریح کرد: برای انتخاب بهترین بازیکن سال فیفا با تمامی مربیان لیگ برتری ایران و کادرفنی تیم ملی این کشور مشورت کردم. البته همیشه انتخاب بهترین بازیکن سال با چیزی که انتظار می‌رود، منطبق نیست و قوانین به من اجازه نمی‌دهد که نتیجه نهایی و انتخابم را بگویم.


سرمربی پیشین رئال مادرید به این دلیل به پرتغال سفر کرده که در جشن تولد ۷۰ سالگی آنتونیو سیموئز، دستیارش در تیم ملی ایران شرکت کند. این مراسم قرار است در رستوران ورزشگاه دا لوز (ورزشگاه اختصاصی بنفیکا) برگزار شود.


همچنین قرار است در حاشیه این مراسم و در موزه باشگاه بنفیکا از کتاب سیموئز با نام «شخصیت‌‌ها و بازتاب جوان‌ترین قهرمان تاریخ اروپا» رونمایی شود. در این کتاب شرح حال به ۵۰ شخصیت بزرگ، ملی و بین‌المللی که بیشترین تاثیر را در تاریخ فوتبال پرتغال داشته‌اند، ادای احترام
شده است.