سایت باشگاه فوتبال اف سی توکیو در مطلبی به ویژگی های بازیکن ایرانی الاصل لیگ ژاپن پرداخته و نوشت: بازیکن […]

سایت باشگاه فوتبال اف سی توکیو در مطلبی به ویژگی های بازیکن ایرانی الاصل لیگ ژاپن پرداخته و نوشت: بازیکن ۱۸۶ سانتیمتری تیم ما یک هافبک طراح است.

 

 

 

به گزارش ایرنا،سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درنشست خبری روز گذشته از بازیکن جدیدی دو رگه ای صحبت کرد که مورد توجه او قرار گرفته است.
کارلوس کی روش از دعوت احتمالی این بازیکن به اردوی تیم ملی خبر داد و افزود: شاید این بازیکن به تیم ملی دعوت شود.


بازیکنی که مورد توجه کی روش قرار گرفته «آریا جاسورو هاسه گاوا» ۲۵ ساله که متولد شهر سایتامای ژاپن است پدری ایرانی و مادری ژاپنی دارد که اکنون در تیم اف سی توکیوی ژاپن بازی می کند.


سایت باشگاه توکیو ژاپن نوشته است:آریا بازیکنی است که می تواند بجز بازی در پست هافبک هجومی، به عنوان هافبک دفاعی و بال راست هم ایفای نقش کند.


این سایت درباره بازیکن ۱۸۶ سانتیمتری اش نوشته که شماره ۸ تیم ما علیرغم قد بلندش، یک هافبک طراح است که به خوبی می تواند پا به توپ شود.


این سایت افزود:سبک بازی منحصر به فرد آریا در کنار توانایی های تکنیکی او و قدرت بازی سازی اش ، به او این اجازه را می دهد که کنترل میانه زمین را به عهده بگیرد.


هاسه گاوا که در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ برای یوکوهاما ۷۱ بازی انجام داد و ۴ گل هم به ثمر رساند. او سال ۲۰۱۲ به تیم اف سی توکیو ملحق شد. آریا جاسورو در ۵۷ بازی که برای این تیم انجام داده، ۸ گل به ثمر رسانده است.


آریا همچنین در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ سه بار هم تجربه پوشیدن تیم زیر ۲۰ سال ژاپن را داشته و در این ۳ بازی یک گل به ثمر رسانده است.


وی در فصل اخیر جی لیگ که به تازگی به پایان رسیده به همراه اف سی توکیو به عنوان بهتر از هشتمی دست پیدا نکرد، هرچند در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳ توانست عنوان بازیکن ماه
فوتبال ژاپن را از آن خود کند.