مدیرعامل سابق پرسپولیس دیروزبه عنوان رییس جدید هیات‌مدیره باشگاه ملوان انتخاب شد. اکبر غمخوار که می‌گوید سال‌هاست طرفدار پرسپولیس است، […]

مدیرعامل سابق پرسپولیس دیروزبه عنوان رییس جدید هیات‌مدیره باشگاه ملوان انتخاب شد. اکبر غمخوار که می‌گوید سال‌هاست طرفدار پرسپولیس است، حالا تیم دومی به نام ملوان دارد و روی قول‌ها و برنامه‌های کسی حساب باز کرده که بعضی‌ها می‌گویند او یک ورشکسته مالی در کشور امارات است. شنیدن صحبت‌های غمخوار آن هم ساعتی پس از پذیرفتن سمت جدیدش می‌تواند قابل‌توجه باشد.


 

بازگشت شما به فوتبال یکی از اتفاق‌های خوب امروز بود.


ما در فوتبال بودیم و همیشه در پشت صحنه حضور داشتیم. ما همیشه طرفدار بودیم، طرفدار پرسپولیس و حالا هم که در ملوان مشغول خدمت هستیم. اینجوری باید طرفدار پرسپولیس و ملوان باشم…(خنده)


گفته می‌شود که باشگاه پرسپولیس و مدیریت آن هم دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد.


من معتقدم که پرسپولیس را باید به دست هواداران بدهند. حتی وقتی در پرسپولیس بودم هم چنین ایده‌ای داشته و معتقد بودم که اگر پرسپولیس را به دست هواداران و پیشکسوتان و مدیران سابق این باشگاه بدهند، بهترین کار را کرده‌اند. من فکر می‌کنم که اگر مردم پرسپولیس را اداره کنند، قطعا جواب می‌دهد.


واقعا؟
بله… به شرطی که همه چیز در مسیر قانونی باشد. یعنی همان چیزهایی که در قانون ذکر شده انجام شود. یعنی حق پخش تلویزیونی، بلیت‌فروشی و بقیه درآمدها به باشگاه برسد. هدف ما خدمت است و فکر می‌کنم که اگر پرسپولیس به مردم، پیشکسوت‌ها و مدیران سابق برسد بهتر است و باشگاه به شرایط بهتری می‌رسد.


آقای محجوب عمده سهام باشگاه ملوان را خرید و حالا هم در انزلی خبر می‌رسد که شما را به عنوان رییس هیات‌مدیره انتخاب کرده است.


بله… آقای محجوب عمده سهام باشگاه ملوان را خریده‌اند و من هم امیدوارم که بتوانم در ملوان کار خوبی انجام دهیم و به این باشگاه و مردم خدمت کنیم.
جالب اینکه طبق شنیده‌ها هر دوی شما «هتل‌دار» بوده‌اید.


(خنده) من یک دوره رییس بنیاد مستضعفان بودم و ریاست هتل‌ها، آژانس‌ها و اینجور چیزها را به عهده داشته‌ام.


اگر وضعیت به این شکل باشد پس شما تا آخر فصل در حاشیه امنیت هستید.


نه… ما برای سال‌های بعد هم سرمایه‌گذاری و برنامه‌های ویژه داریم. با توجه به برنامه‌ها و سرمایه‌گذاری که داریم، هزینه‌های باشگاه از آن محل تامین می‌شود.
قبول دارید همه مدیران و سهامدارانی که می‌آیند در ابتدا همین صحبت‌های کلیشه‌ای را انجام می‌دهند؟


آقای محجوب برنامه‌های اقتصادی خوبی دارند که قرار است طی یکی، دو سال آینده جواب بدهد و باشگاه به خودکفایی برسد. هدف ما خدمت به مردم و باشگاه ملوان است.
پس روی این ماجرای خودکفایی حساب کرده‌اید.


بله… ان‌شاءا… که باشگاه به خودکفایی می‌رسد و همه چیز درست می‌شود. البته این درست که محجوب مالک باشگاه است ولی اداره کار با هیات مدیره است.
اما در انزلی از شما به عنوان رییس هیات مدیره نام برده‌اند.


دوستان نسبت به من محبت دارند و امیدوارم که بتوانیم کار خوبی برای ملوان انجام دهیم. هدف ما خدمت است و این بهترین چیزی است که دنبال می‌کنیم.


ما قول می‌دهیم که بارها بگوییم و بنویسیم که هدف شما خدمت است ولی لطفا شما هم بگویید که چه شد با محجوب تصمیم گرفتید به انزلی بروید؟


۳۰، ۴۰ تیم دیگر بودند که من می‌‌توانستم آنها را انتخاب کنم و به آنجا بروم ولی بندرانزلی ویژگی‌های خوبی دارد. انزلی در تمام رده‌های سنی مقام کسب کرده و پتانسیل خوبی دارد. پدیده‌ها همیشه از انزلی بوده‌اند و تنها شهری است که تماشاچیان خودش را دارد و از سوی همشهری‌هایش تشویق می‌شود. ملوان حتی پیشکسوتان خوبی دارد و اینها سرمایه‌های باشگاه هستند.

 

منبع : روزنامه گل