هفته هجدهم به هفته ها سرخوشی ملوانی ها پایان داد تا شاید تلنگری باشد برای آنانی که تصور میکردند پس […]

هفته هجدهم به هفته ها سرخوشی ملوانی ها پایان داد تا شاید تلنگری باشد برای آنانی که تصور میکردند پس از نقره داغ کردن داماش لیگ به اتمام رسیده است ! انصافاً زمان برای خیلی ها در دقیقه ۹۰ آن بازی خاطره انگیز متوقف شده است اما این باخت تامل برانگیز نشان داد که هنوز تا پایان راه زمان بسیاری باقی مانده است .

بالاخره پس از کش و قوس فراوان پاشنکو هم رفتنی شد تا ملوان یکی از اصلی ترین ارکان کسب رتبه تک رقمی اش را از دست بدهد . پاشنکو حقیقتاً زحمت زیادی برای ملوان کشید و تقریباً فرم ایده آل خود را در طول فصل حفظ نمود که همین امر باعث شده بود همیشه مهره ای قابل اتکا برای کادر فنی و هواداران به شمار آید . روز خداحافظی پاشنکو و میزان ابراز احساساتی که هواداران نسبت به وی داشتند نشان از ارتباطی تنگاتنگ بین او و هواداران قدرشناس ملوان داشت که شاید این بدرقه برای خیلی از بازیکنان داخلی و حتی بومی نیز رخ نداده بود ! ارتباط خوب سرگئی با هواداران نه فقط به خاطر حُسن خلق بلکه به خاطر رفتار حرفه ای و اجتناب کردن از حاشیه اش بدست آمد . هر چند که به زعم خیلی ها ترک ملوان در نیمه راه ( به هر دلیلی ) کاری غیر حرفه ای محسوب میشود اما ملوانیان علیرغم میل باطنی از او جدا شدند تا نشان دهند زندگی چیزی فراتر از فوتبال است ! به هر حال داستان پاشنکوی دوست داشتنی به اتمام رسیده است و اکنون فصل جدیدی در پست دروازبانی ملوان با فرد جدیدی آغاز شده است و انتظار میرود هواداران ملوان دروازبان جدید را نه در قامت جانشین پاشنکو بلکه بعنوان دروازبانی مستقل و دارای خصوصیات متفاوت قبول کنند . مطمئناً مقایسه تک تک واکنشها و حرکات دروازبان اصلی با حرکات پاشنکو آن اعتماد به نفس و جسارت را از دروازبان گرفته و وی را مجبور خواهد کرد شکل دروازبانی اش را به نحوی که مردم از پاشنکو انتظار داشتند تغییر دهد که این مسلماً باعث کاهش کارآیی وی و در نتیجه متضرر شدن ملوان خواهد بود . امید است هوادار حرفه ای ملوان همانطور که پیش از این نیز ثابت کرده است باز هم به این مساله با دیدی باز و کاملاً حرفه ای برخورد کند و با روحیه دادن به دروازبان کاری کنند که وی از همه پتانسیلش استفاده کرده تا این پست را بیمه کند !

 

این هفته نیز از خریدار جدید ملوان رونمایی شد تا شاید ملوانان کمی به ساحل آرامش نزدیک شوند . خصوصی سازی مقوله است که دیر یا زود باید فوتبال ما به آن تن در دهد و با توجه به لزومی که AFC در این راه دارد مطمئناً در دهه آینده این فوتبال از حالت دولتی بیرون خواهد آمد . مسلم است که این دگردیسی هرچقدر زودتر اتفاق بیفتد مرحله گذر از آن نسبت به سایر تیمهایی که هنوز مقاومت میکنند زودتر و راحت تر خواهد بود و مطمئناً ملوان از این نظر یک قدم جلوتر از سایر تیمها است اما چیزی که باعث نگرانی مردم شده است مربوط به تجربه نه چندان خوب ملوان در زمانی که تصدی این تیم بر عهده آقای هدایتی بود میباشد . بی انصافی است اگر زحمات آقای هدایتی را نادیده بگیریم و قسمت خالی لیوان را فقط ببینیم چرا که هدایتی در زمانی به ملوان پیوست که اوضاع بسیار بدی داشتیم و شاید حضورمان در لیگ پیش روی در هاله ای از ابهام قرار داشت . با هدایتی خوب شروع کردیم ، به یک قدمی صدر جدول رسیدیم و تقریباً نیم فصلی رویایی را پشت سر گذاشتیم اما شاید بی توجهی به مفاد قرارداد در زمان عقد آن از سوی دست اندرکاران ملوان که صد در صد به اقتضای زمان و نگاه به وضعیت آن موقع ملوان به وقوع پیوسته بود باعث شد مالک محترم که هیچ تضمینی بر گرده خویش نمیدید در نیم فصل دوم به هر دلیلی انصراف داده و باعث بروز نیم فصلی کابوس وار شود ! شاید اگر در زمان عقد قرارداد پیش بینی چنین روزهایی میشد ملوان به آن شرایط و آن روزهای سخت کشیده نمیشد . امیدواریم این بار مسئولین امر با استفاده از این تجربه گرانبها نهایت دقت و حساسیت را در عقد قرارداد و کسب تضمین بعمل آورده تا در میانه راه دچار اختلاف و انکسار نشویم . آن روزهای سخت به قیمت دلخوری ها ، حاشیه ها و گاهاً بی احترامی هایی سپری شد که لزومی در تکرار آنها نمی بینیم اما حالیه با وجود چنین تجربه گرانبهایی که شاید کسب آن برای ما بسیار لازم و ضروری بود وارد قرارداد با مالک جدیدی شده ایم که امیدواریم با استفاده از تجربیاتی که داریم و صد البته تجربیات مالک محترم بتوانیم به اهدافی که مشخص میکنیم دست یابیم . امید آن داریم این معامله برای هر دو سوی آن ، چه خریدار و چه ملوان یک معامله دو سر برد باشد و برنامه هایی که هر یک از آنان دارند به بار نشسته و طرفین را برای ادامه این همکاری دلگرم و مصمم سازد . پس به انتظار آینده خواهیم ماند تا شاهد شروع فصلی جدید در تاریخ ملوان باشیم .

 

 

رضا مظلوم

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)