دنیامالی: هرگونه واگذاری سهام بدون اجازه مجمع باشگاه ملوان ‌انزلی غیرقانونی است رئیس سابق هیئت مدیره باشگاه ملوان بندرانزلی گفت: […]

دنیامالی: هرگونه واگذاری سهام بدون اجازه مجمع باشگاه ملوان ‌انزلی غیرقانونی است

رئیس سابق هیئت مدیره باشگاه ملوان بندرانزلی گفت: فروش سهام باشگاه ملوان انزلی تنها زمانی قانونی خواهد بود که مجمع و مخصوصا هیئت امنای باشگاه درباره موضوع تصمیم‌گیری و آن را تایید کنند.

 

احمد دنیا مالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی با اشاره به موضوع فروش سهام باشگاه ملوان بندرانزلی اظهار داشت: این خبر را از رسانه ها شنیده ام و هنوز مجمع یا هیئت امنا ماجر را تایید نکرده اند چرا که در بحث فروش سهام ملوان هیئت امنا (به ریاست نیروی دریایی ارتش) و مجمع هستند که می توانند تصمیم نهایی را اتخاذ کنند. اما در مورد فروش سهام باشگاه ملوان باید به دو مورد به عنوان اصول اساسی و غیرقابل مذاکره توجه کرد که برای هواداران این باشگاه قدیمی و اصیل اهمیت بسیاری دارد. مورد اول عدم تغییر محل جغرافیایی باشگاه یعنی شهر بندرانزلی و مورد دوم عدم تغییر نام ملوان است که در مذاکرات گذشته برای انتقال سهام باشگاه نیز مورد توجه بوده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: هیچ خریداری نمی تواند نام و محل جغرافیایی این باشگاه که سال ها قدمت دارد را تغییر دهد البته تمام این موارد تنها زمانی میسر خواهد بود که شرایط مالی خریدار و تمکن مالی اش کنترل و تایید شود که در این خصوص باید هماهنگی هایی با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال انجام شود.

 

دنیامالی ادامه داد: از نظر اسناد و مدارک قانونی ای که وجود دارد نیروی دریایی ارتش مالک اصلی باشگاه ملوان است اما با توجه به دیدگاهی مثبت که در مورد واگذای بخش قابل توجهی از سهام ملوان در هیئت امنا وجود دارد، در شرایطی که مراحل قانونی طی و مشخص شود که تغییرات در جهت اعتلا و پیشرفت ملوان خواهد بود، انتقال امکان پذیر است.

 

رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه ملوان انزلی تاکید کرد: واگذاری سهام باشگاه بزرگی همچون ملوان موضوع ساده ای نیست و نمی توان به راحتی از کنار آن عبور کرد بنابراین باید اطلاعات دقیقی از سوی خریدار ارائه شود و در نهایت تمام اطلاعات به تایید مجمع برسد چرا که هر گونه واگذاری و بدون موافقت مجمع باشگاه ملوان اساسا غیرقانونی خواهد بود و در این خصوص هیئت مدیره و مدیرعامل ملوان باید کاملا با شفافیت برخورد کنند تا امور انتقال منطبق با قوانین جاری کشور باشد.

 

دنیامالی با اشاره به خصوصی سازی و برخی تجارب ناموفقی که در گذشته وجود داشته است، گفت: بحث خصوصی سازی یک قانون مهم و مورد تاکید است که البته افکار عمومی هم موافق آن است و بنده نیز شخصا با انتقال به بخش خصوصی مشکلی ندارم اما متاسفانه تجارب ناموفقی در این باره در گذشته وجود داشته که باعث می شود با دقت و حساسیت بیشتری حرکت کنیم.

 

وی در رابطه با ترکیب هیئت مدیره باشگاه ملوان خاطرنشان کرد: در ترکیب هیئت مدیره ملوان نیز باید نیروى دریایى ارتش به واسطه نیروی دریایی باید سهم داشته باشد‬ که البته در دوره های گذشته نیز چنین موضوعی وجود داشته و در هرگونه نقل و انتقال جدید نیز این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که سال ها ملوان را با نام ملوان نیروی دریایی ارتش می شناخته اند و همواره در دوره های گذشته نیروی دریایی حمایت های مالی و معنوی متعددی از ملوانان داشته است.