با ورود مالک جدید باشگاه ملوان بندرانزلی، مسئولین انزلی گامی شایسته و درخور در مسیر رفع مشکلات مالی ملوان برداشته […]

با ورود مالک جدید باشگاه ملوان بندرانزلی، مسئولین انزلی گامی شایسته و درخور در مسیر رفع مشکلات مالی ملوان برداشته اند که قابل تقدیر است، اما آنچه اینروزها بر سر زبانها افتاده زمزمه های جدایی صادق درودگر از ملوان بندرانزلی است.

 

 

 

روزگار جالبی است، انگار همین دیروز بود که همه با هم برای اخراج اسکوچیچ بسیج شدند. همانروزهایی که حتی موافقین حضور مربی خارجی هم کم کم از تب و تاب افتاده بودند و دیگر امیدی به درست شدن ملوان نداشتند و تنها چاره را برای بقاء در تغییر فی الفور کادر فنی جستجو میکردند که خوشبختانه یادشان هم نمی آید.

 

روزهایی که حتی تغییرات حتمی در کادر فنی توسط مدیرعامل باشگاه ملوان “صادق درودگر” بارها رسانه ای گردید و به اشتباه بودن این تصمیم اشاره شد و سخن از بازگشت “فرهاد پورغلامی” سرمربی اخراجی و بومی ملوان به میان آمد.

آنروز ما قلم برداشتیم و از صادق درودگر خواستیم تا مشکلات ملوان را مجددا به گردن سر مربی نیندازد و به جای اخراج عجولانه وی مشکلات را در نبود حداقل استانداردها در باشگاهداری حرفه ای ملوان جستجو کند.

همان مقاله تاثیر گذار و پر بازدید “دار مکافات” را می گویم، که حداقل اثرش کمک به تاخیر در اخراج اسکوچیچ بود که با ارائه آن اولتیماتوم تاریخی از سوی درودگر، سرآغازی شد برای فصل جدید ملوان، فصل جدیدی که امروز تنها یک حلقه مفقوده دارد که آن هم آشتی دوباره هواداران پر شور ملوان با سکوهای ورزشگاه انزلی است که با برد آخر ملوان انشاا… آن هم مرتفع خواهد گردید.

اما امروز که قلم به دست گرفته ایم، از مالک جدید باشگاه ملوان یک درخواست داریم و آن هم ابقاء صادق درودگری است که اخراجش اینروزها کام فوتبال انزلی را تلخ خواهد کرد و از حق نباید گذشت با دست خالی تیم خوبی دست و پا کرد و ما معتقدیم باید به او فرصت داد تا مسیری را که آغاز کرده است، اینبار با حمایت و پشتوانه مالک جدید به سرانجام برساند و عملکردش را حال که میتواند تمرکز بیشتری به وظایفش داشته باشد سنجید.

او مدیرعامل، سخنگو، مالک و … ای یکجا و سیار بود که در این روزها رفتنش حتی بر دل منتقدانش نیز نمی نشیند. چون همانقدر که او در قبال کاستی ها، ضعف ها، بومی زدایی ها، تخریب چهره اسطوره ها و … قابل نقد بود امروز هم در قبال پیروزی ها و موفقیت ها سهیم است و شایسته احترام و تقدیر.

امروز معتقدیم که او باید بماند، باید بماند و فرصت داشته باشد که ثابت کند همانقدر که در بستن تیم قدرت دارد، توان رفع مشکلات تیم های پایه را نیز دارد و همانند همه دوستداران قوی سپید به ریشه ها و مکتب ملوان نیز پایبند است و به آن احترام می گذارد، همان مسیری که سرمربی تیم پس از دریافت آن اولتیماتوم با میدان دادن بیشتر به قوهای جوان انزلی از آن بهره مند گردید و بازی را به نفع خود عوض کرد.

 

مطمئنا صادق درودگر نیز میتواند بپیماید، زیرا که براستی شایسته رده های پایه ملوان نیست که از خانواده بازیکنان به صورت هیات امناء وجه نقد دریافت کند و هزینه های خود را تامین کند، نمیخواهیم بگوییم که خدای ناکرده پولهای دریافتی و بخصوص میزان کمک ها تاثیری در بازی رسیدن به استعدادهای تیم های پایه ملوان داشته است، اما بدون شک دوست داریم فکر کنیم که مشکلاتی از این دست تنها به خاطر همان مشکلات بی شمار مالی صورت میپذیرفته است و بس و همانطور که آنزمان باید از اسکوچیچ به قدر ابزارش طلب میشد، درودگر را نیز باید طور دیگری محک زد.

 

شایسته است مسئولین شهر انزلی، ریاست محترم شورای شهر و نماینده شهرستان انزلی در مجلس شورای اسلامی که زمینه رفع مشکلات مالی و مالکیتی باشگاه ملوان را فراهم ساخته اند و صد البته جناب آقای سیروس محجوب که کمر همت برای تقویت باشگاه ریشه دار ملوان بندرانزلی بسته است با تصمیمی درخور و شایسته علاوه بر ابقاء صادق درودگر به وی اجازه دهند تا مسیری را که آغاز کرده است خود به سرانجام برساند اما این بار با دغدغه ای کمتر و با نظارتی شایسته تر از سوی هیات مدیره ای توانمند.

منبع : انزلی کلاب